Krása a módaVlasy

Účesy po 60: Tipy na podzimní úpravu nejen krátkých vlasů

Účesy po 60: Tipy na podzimní úpravu nejen krátkých vlasů

Starší dámy s oblibou nosí kratší účesy. Jsou elegantní, šik a často dokážou vyřešit i problémy s řídkými a jemnými vlasy. Oblíbené jsou u starších dam i účesy polodlouhé. Patříte i vy mezi ženy, které už oslavily šedesát? Ukážeme vám, jaké účesy vám budou slušet.

Krátké účesy vhodné pro starší ženy

Vhodně zvolený krátký střih dokáže svou nositelku omladit. Díky krátkým vlasům krásně vyniknou rysy obličeje, lícní kosti a oči. Vhodný je například střih pixie či bob.

Pixie je jakýsi skřítkovský klučičí účes. Je jednoduchý a přitom efektní. Má mnoho různých variant. S tou, která pro vás bude nejvhodnější, vám poradí zkušená kadeřnice. Bob je vlastně mikádo, které dosahuje maximálně po bradu. Je to tedy jakási kratší verze mikáda.

Nesmrtelné mikádo

Mikádo je šik a působí vzdušně, hravě a velmi žensky. Ubírá roky, neboť krásně ohraničuje čelist a celému obličeji tak dodává mladistvý vzhled. Jeho výhodou je i to, že má mnoho různých podob. Vlasy můžete mít kratší, delší, doplněné ofinou či patkou. Moc hezky také vypadají asymetrická mikáda nebo mikáda vlnitá.

Tip pro vás: Vyzkoušejte mikádo s ofinou, která vám zaručeně ubere pár let. Schová také případné vrásky na čele.

Tipy pro dlouhé a polodlouhé vlasy

Zatímco v posledních letech bylo moderní mít vlasy zastřižené rovně a nosit je v jedné délce, letos tomu je jinak. Moderní jsou layers, tedy vrstvy ve vlasech. Tento střih dokáže vykouzlit velký objem vlasů.

Pozor. Postupné střihy se ale rozhodně nehodí pro každého. Vyhýbat by se jim měly především ženy s kulatým obličejem a dámy, které trpí nedostatkem vlasů. Pro řídké vlasy zkrátka layers nejsou vhodné.