Krása a módaVlasy

Účesy do práce: jak vybrat ten pravý + 6 inspirací na slušivý účes

Účesy do práce: jak vybrat ten pravý + 6 inspirací na slušivý účes

Ženy i v práci chtějí vypadat dobře. Proto pečlivě volí oblečení, dávají si záležet s výběrem doplňků, tráví dlouhé minuty u zrcadla během líčení a nezapomínají samozřejmě ani na účes. Ten totiž dokáže celkový dojem příjemně podtrhnout, nebo veškeré snahy doslova zadupat do země. Podle čeho vybrat účesy do práce?

Vhodné účesy do práce: podle čeho vybírat?

Hodně záleží na tom, kde pracujete. Je totiž rozdíl, pokud jste například recepční, bankovní poradce nebo sekretářka, nebo jestli pracujete někde ve fabrice, kde vám dvanáct hodin dělá společnost mašina. Účesy do práce proto volte podle toho, kde pracujete – jestli si můžete dovolit nechat vlasy rozpuštěné, nebo jestli vaše zaměstnání vyžaduje vlasy schovat (například kuchařky).

6 nápadů na účesy do práce – vyberte si!

Máte-li volnější ruku a vaše vlasy nemusí být během pracovní směny schované pod šátkem či čepicí, pak pro vás máme 6 nápadů na účesy do práce, mezi kterými si můžete vybírat.

Klasický culík

Na první pohled možná nic moc, ale oceníte jej ve chvílích, kdy nebudete chtít hledat náročnější vlasový styling. S klasickým culíkem nemůžete nic pokazit.

Foto: Pexels

Elegantní culík

Trochu se podobá výše zmíněné klasice, ale když si dáte tu práci, že culík oživíte nějakou elegantní sponou nebo třeba mašlí, rázem získá úplně jinou úroveň.

Foto: Unsplash

Culík na stranu

Majitelkám delších vlasů můžeme doporučit culík sčesaný na stranu. Splývající vlasy pak lze lehce natočit kulmou, získají tak na objemu a účes bude působit ležérně a vkusně.

Foto: Unsplash

Drdol

Drdol patří mezi oblíbené účesy do práce. Zde máte dvě možnosti, jak si tento účes přizpůsobit své aktuální náladě nebo třeba zvolenému outfitu:

  • vysoko posazený drdol
  • nízko posazený drdol

Rozpuštěné vlasy

Jsou dny, kdy ráno zaspíte a opravdu nebudete mít čas ani náladu na tvoření nějakého složitého účesu. Není to přitom potřeba. Ženám sluší i rozpuštěné vlasy – i tento účes se do práce hodí.

Foto: Unsplash

Sponky

Pokud jsou na vás jen tak ledabyle rozpuštěné vlasy příliš neupravené, zkuste si vlasy na bocích hlavy sepnout nějakou pěknou ozdobnou sponkou.

Foto: Unsplash