Krása a módaVlasy

Hippies účesy: 4 trendy tipy, které vyzkoušet i v roce 2024

Hippies účesy: 4 trendy tipy, které vyzkoušet i v roce 2024

Málokdo by neznal styl hippies. Je to styl, který byl svého času neskutečně populární a dokázal strhnout obrovskou masu lidí. Hippie styl měl velmi blízko k přírodě. Nechyběly zde květiny, Slunce nebo třeba země. Typické bylo nejen oblékání, ale také přístup k životu nebo účes, který příznivci tohoto stylu nosili. Hippies účesy můžetw vyzkoušet i dneska.

Hippies účesy v roce 2024: který z nich vám padne do oka?

Nemusíte být skálopevní vyznavači tohoto stylu, abyste tu a tam nezatoužili po troše té uvolněnosti, pohodě a lehkosti, se kterou si mnoho lidí „hipíky“ spojuje. Zkuste některý z těchto účesů a plavte se na vlně pohody.

Upleťte si rybí cop

Rybí copy nejenže vypadají velmi pěkně, ale byly také hodně oblíbené u žen milujících volný hippie styl. Zaplétání rybího copu se na první pohled zdá složitější, nežli ve skutečnosti je. Jakmile ale do rukou dostanete ten správná grif, najednou už vám to tak náročné nepřijde.

Foto: Pixabay

Zkuste klasické copánky

Mezi hippies účesy bezesporu patřily také klasické copánky. Ženy si je často pletly jen z části vlasů – například dva copánky podél linie obličeje, zatímco zbytek vlasů nechávaly volně rozpuštěný.

Dejte si květiny do vlasů

Jedním z charakteristických a poznávacích znamení hippie stylu byly květiny. Nosily se na oblečení, malovaly se na auta, ženy si je dávaly do vlasů. Pokud se chcete učesat v tomto duchu, není pro to potřeba dělat nic extra složitého – bohatě totiž postačí, když si do vlasů dáte květiny a máte vyhráno.

Foto: Pexels

Noste ve vlasech čelenku

Hledáte inspiraci na hippies účesy a stále jste nenašli to pravé ořechové? Pak máme ještě jeden tip a troufneme si tvrdit, že jde o jednu z ikon hippie stylu: čelenka. Pokud se podíváte na typické „hipíky“, většina z nich bude mít na hlavě pásek/čelenku. Je to poznávací znamení.

Foto: Pixabay