Krása a módaVlasy

Účesy z copánků: 2 roztomilé a praktické tipy

Účesy z copánků: 2 roztomilé a praktické tipy

Každá žena s dlouhými vlasy ví, že není praktičtější účes než cop, a to zejména ten zapletený. Francouzské a holandské copánky mají tu výhodu, že v nich vlasy dlouho drží a na rozdíl od culíků nebo drdolů z nich nebolí hlava. Jsou ideální na sport nebo domácí práce, co ale třeba do práce? Jaké účesy z copánků zvolit, pokud nechcete působit infantilně?

Drdol ze dvou francouzských copů

  • Rozdělte vlasy na dvě poloviny
  • Každou z nich zapleťte do francouzského copu
  • Volné konce spojte do jednoho copu
  • Finální cop zatočte a upevněte pinetkami

Drdol ze dvou francouzských copů je velmi praktický, slušivý a elegantní. A není nijak složitý na výrobu. Stačí, když vaše vlasy rozdělíte podle pěšinky na dvě části a z první z nich vytvoříte klasický francouzský cop.

S druhou polovinou postupujte stejně, avšak až zapletete veškeré volné vlasy, přidejte k jednomu pramenu druhý cop, aby vám vznikl pouze jeden. Ten poté zatočte a upevněte dostatkem pinetek.

Rybí cop na stranu

Krásné účesy z copánků lze vytvořit jejich zatočením do drdolu. I samotné copy ale mohou působit velmi dospěle a elegantně. Spíše, než klasické varianty vyzkoušejte ty zajímavější. Jestli jste zatím neslyšely o takzvaném rybím copu, zkuste si tento typ vyhledat. Název rybí cop se odvozuje od tvaru rybí páteře.

Oproti klasickému pletení ze tří silných pramenů se rybí cop plete z menších, a proto vypadá o mnoho složitěji. Zabere vám sice o maličko víc času, avšak výsledek bude stát za to. Začněte jako s klasickým francouzským copem, soustřeďte se ale na to, abyste přidávaly jen velmi tenké pramínky.

Až se dostanete k pletení volné části vlasů, rozdělte je pouze na dva prameny a vždy z vnější strany překládejte tenké pramínky střídavě k druhému prameni. Na konci sepněte gumičkou.