Krása

Účesy pro málo vlasů roku 2024: Nosíte a znáte je?

Účesy pro málo vlasů roku 2024: Nosíte a znáte je?

Neobdařila vás příroda zrovna hustou kšticí? Nadšená z toho zřejmě příliš nejste. Než ale začnete šetřit na profesionální zahuštění vlasů, vězte, že existuje i pro vás řešení v podobě vhodného účesu. Které to jsou?

Máte málo vlasů?

Na úvod je nutné upozornit: Nevěřte žádným zázračným přípravkům, ať už jsou to kosmetické produkty nebo doplňky stravy, které slibují zahuštění kštice. Na hustotu vlasů má primárně vliv genetika, kterou změnit nemůžete.

Je také potřeba rozlišit, proč se zdá, že máte málo vlasů. Jsou „pouze“ jemné? V takovém případě mají odlišnou strukturu a jsou slabší než běžné vlasy. Není jich ale ve skutečnosti málo. Stav, kdy se to tak na pohled může jevit, lze zvrátit různými kadeřnickými technikami, které přidají objem.

Naproti tomu existují vlasy řídké, jichž skutečně málo je. Dáno je to nižší hustotou vlasových folikulů.

Které účes jsou pro vás vhodné?

Na úvod dobrá zpráva: Ani s řídkými vlasy nejste „odsouzena“ k celoživotnímu nošení účesů „na kluka“. Pokud vám krátké vlasy nesluší, délku si i v tomto případě můžete ponechat.

Do vlasů je v první řadě vždy potřeba dostat texturu. Čehož lze docílit tak, že vlasy sestříháte do vrstev. Může se to zdát nelogické, z mála ubírat, ale pokud si najdete zkušenou kadeřnici, která na vás vezme nůžky, věřte jí.

Ovšem pozor, vždy by se mělo jednat o tzv. tupý střih. To znamená, že se vlasy neprostříhávají. Protenčené konečky pro vás vhodné nejsou, vytvořily by nelichotivý efekt pramínků. Vlasy pak působí „urousaně“.

Z účesů můžete zkusit například:

  • mikádo
  • střední délka s tupým střihem
  • pixie

Mikádo

Tradiční mikádo v délce po ramena je způsob, jak zajistit, že vaše vlasy budou mít rovnoměrnou hustotu v celé délce. Do vlasů můžete také pro větší objem nastříkat i speciální sprej. Podobný styl nosí aktuálně třeba herečka Vanessa Hudgens.

Střední délka s tupým střihem

Právě prořídnutí pramenů způsobené zničenými konci je důvod, proč byste měla velmi zodpovědně zvážit velmi dlouhé vlasy. U nich je kriticky důležité, aby byly zdravé. Vhodnější pro vás může být střední délka s tupým střihem.

Pixie

Jestliže vám krátké vlasy sluší, využijte toho a nechce si ostříhat klasické pixie. Opět se jedná o účes, který má sice kratší délku, ale je tvořený vrstvami vlasů. A právě delší partie napomáhají zamaskovat řídnoucí vlasy.