Krása

Účes podle hrnce

Účes podle hrnce

Účes podle hrnce je nepříliš lichotivá přezdívka jednoho z vlasových stylingů. Co je pro něj specifické a kde se vzal? Jak se vyhnout tomu, že si podobný účes pořídíte nechtěně?

Účes podle kastrolu

Jde o styl, který skutečně vypadá, jako by byl ostříhán touto svéráznou technikou. Vlasy jsou totiž po celém obvodu hlavy stejně dlouhé. V zadní části tak bývají ve směru od krku až do poloviny hlavy vyholené a účes doplňuje rovně střižená ofina, která je krátká.

S účesem podle hrnce se setkáte i dnes, kdy si jej odvážlivci nechávají stříhat moderními kadeřnickými technikami. Jeho původ ale sahá do středověku, kdy s ním po Evropě chodilo mnoho lidí. Tehdy se skutečně stříhal s využitím vhodné nádoby. Byl tak adekvátně jednoduchý, což na zajištění popularity stačilo.

  1. Vlasové katastrofy trápí i představené státu

Přeneseně se tak označuje vlastně jakýkoli nelichotivý střih. Ty Čechy trápily hlavně v období pandemie, kdy byla zavřená kadeřnictví. Nůžek se pak doma chopilo mnoho lidí a to často i těch, kteří tento um vůbec neovládali. Odrůstající a překážející vlasy však zkrátka pudily k tomu „něco se sebou udělat“.

Škodolibé veselí internetových vtipálků probouzela hlavně ministryně financí Alena Schillerová. Její precizní vlasové kreace vyvolávaly zvědavé otázky, zda náhodou poněkud neporušuje nastavená opatření. Nyní již bývalá ministryně odrážela dotěrné tazatele slovy, že účesy zvládá sama.

Že to reprezentanti státu nemají jednoduché, o tom se přesvědčil bývalý britský premiér Boris Johnson. Toho kvůli jeho svéráznému stylingu rovněž bulvární média nemínila nechat na pokoji a česká periodika se mu posmívala, že i on je hrdým nositelem stylu „na kastrol“.

.

  1. Jak si vybrat účes lépe

Nechcete dopadnout podobně? Nový účes musíte vybírat s citem. Respektovat je nutné celou řadu specifik:

  • tvar obličeje
  • textura vlasů
  • životní styl
  • náročnost údržby

V zásadě lze říci, že si můžete vybrat inspirativní obrázky například na Pinterestu. S fotografií následně vyrazte do kadeřnictví. Zkušený vlasový stylista by si měl s ostatním poradit a rozhodnout se, zda je pro vás daný účes vhodný. Případně ho umí přizpůsobit tak, aby byl s ohledem na vaše specifické potřeby použitelný