Krása

Účes krátká podkova: 3 důvody, proč si ho pořídit

Účes krátká podkova: 3 důvody, proč si ho pořídit

Klasickým střihem rovných vlasů je tzv. krátká podkova, která si drží oblibu už několik let. Nosily ji i takové hvězdy, jako je například Rihanna nebo Victoria Beckham. Ty mu udělaly dobrou reklamu, takže spousta žen pak chtěla mít na hlavě to, co ony. Účes krátká podkova ani postupem času neztratil nic ze své zajímavosti. Kterým ženám bude nejvíce slušet?

Co je účes krátká podkova

Pokud se u kadeřnice necháte ostříhat do krátké podkovy, budou vaše vlasy na temeni dost krátké a postupně směrem dopředu se bude jejich linie prodlužovat. Tím vytvoří jemnou obloukovou křivku, jež svým vzhledem opravdu připomíná podkovu. Účes působí výrazně a je vhodný pro každou ženu, která nechce mít své vlasy příliš krátké, přitom ale chce účes z kratších vlasů.

Proč si zvolit krátkou podkovu

Pro účes krátká podkova se obvykle rozhodují ženy, které se mohou pyšnit hustými a rovnými vlasy. Na nich vynikne tato kadeřnická kreace nejlépe. Je možné ho ostříhat i z vlnitých nebo mírně zvlněných vlasů, ty ale vyžadují větší míru stylingu, aby účes vypadal dobře. Jaké důvody by měly rozhodnout o tom, že se necháte takto ostříhat:

  • Moderní vhled – díky krátké podkově působí žena originálně
  • Snadná údržba – požadovaného vzhledu docílíte s krátkými rovnými vlasy rychle, aniž byste museli trávit dlouhé minuty před zrcadlem.
  • Zvýraznění obličeje – účes opticky podtrhuje rysy obličeje a dodává mu na výraznosti.

Jak o účes pečovat

I účes krátká podkova vyžaduje pravidelnou údržbu. Je tomu tak proto, že krátké vlasy rychle rostou, takže během pár týdnů postrádá účes svůj tvar. Ten mu dodá zase jen kadeřnice, když si necháte vlasy opětovně zkrátit a upravit.

Co se týká stylingu, vystačíte si jen s fénem a kulatým kartáčem. Používejte vlasovou kosmetikou vhodnou pro váš typ vlasů. Ideální je vlasy chránit před horkým vzduchem fénu speciálním přípravkem.