Krása a módaVlasy

Účes bob pro seniorky: je pro vás vhodný?

Účes bob pro seniorky: je pro vás vhodný?

S přibývajícím věkem se mění také přístup k péči o vlasy – řada mužů i žen volí jednodušší a na údržbu méně náročné účesy. Jedná se především o účesy kratší, které nevyžadují rozsáhlou péči a je možné je velmi rychle upravit pro různé příležitosti. Jedním z oblíbených účesů tohoto typu je i tzv. bob, tedy kratší mikádo pro rovné vlasy, které je tvarováno do objemu a jehož délka sahá přibližně k čelisti.

Tento účes se hodí (a nosí jej) prakticky pro všechny věkové kategorie, mladší ženy jej obvykle vylepšují různými barevnými styly a efekty, starších pak preferují jeho jednoduchost. Pro koho je ovšem tento typ účesu vhodný?

Podle čeho volit typ účesu

Typ účesu se obecně vždy volí podle tvaru obličeje, a to na základě primárního pravidla vyvážení, tedy že vždy je potřeba snažit se odpoutat pozornost od nedostatků. Pokud tedy máte obličej kulatý, měl by jej váš účes prodlužovat, v případě hranatého obličeje je vhodné přidat účesem oblé tvary, u nízkého čela volte vhodnou ofinu apod. Účes typu bob je typický mírným objemem, který lze ovšem zvětšit jednak stylingem, jednak speciálním provedením barevného melíru. Jelikož se jedná o účes lemující obličej, lze jeho prostřednictvím velmi dobře opticky změnit tvar obličeje po stranách či pracovat s výškou čela.

Varianty účesu bob

Bob může mít celou řadu variant, které navazují právě na typ obličeje, preferovanou barvu vlasů nebo odstín pokožky. Standardně se rozlišují tři základní verze, a to bob krátký, polodlouhý a dlouhý (ačkoliv dlouhý bob je často již označován jako lob). Krátký bob bývá střižený do délky, která nedosahuje ani čelisti (zpravidla končí v polovině tváří), polodlouhý bob je klasickou verzí po čelist, dlouhý bob pak může sahat až po ramena, ovšem ne po celé délce.

Polodlouhý bob pro seniorky

Polodlouhý bob se hodí především pro dámy s užším a delším obličejem, velmi dobře mu totiž dodává na objemu, zvláště pokud se kombinuje s výrazným melírem (ať už v barevných odstínech nebo v odstínech šedé). Tuto variantu lze také velmi dobře upravovat a natáčet, proto si jej oblíbily i mladší ročníky a má tedy schopnost obličej osvěžit a omladit, zvláště pokud se kombinuje s delší ofinou a vlnami.

Krátký bob pro seniorky

Účes označovaný jako krátký bob je vhodný pro ženy se širším nebo hranatým obličejem a výraznými rysy, které dokáže zjemnit. V tomto případě je vhodné vsadit spíše na hladší rovné vlasy či na dodání objemu v horní úrovni, což odvede pozornost od výraznější brady a čelisti.