Krása

Trvalá na krátké vlasy 2024: Vrátila se opět do módy?

Trvalá na krátké vlasy 2024: Vrátila se opět do módy?

Trvalá se po letech vrátila do módy. Hodí se i pro krátké vlasy? Kterými účesy se můžete inspirovat? A co byste o této úpravě měla vědět?

Trvalá se opět vrátila do módy

Ke své kadeřnici stále více žen a dívek míří s jasně formulovaným požadavkem: Trvalou, prosím! Hit 80. let je zkrátka v plné síle zpátky. Dokazuje to i dlouhá řada kudrnatých celebrit, jako je Lili Reinhart, Sarah Hyland, Emmy Rossum nebo Jaime King.

A podlehly mu nejen dlouhovlásky, ačkoli ty stále patří mezi nejčastější majitelky kadeří vytvořených touto chemickou cestou. Trvalou ondulaci, jak se této úpravě správně říká, si můžete pořídit i na krátké vlasy.

Včlenit se dá do celé řady účesů. Ideální dvojici vytváří například s pixie střihem. Jedná se o účes, který je typický ostrými liniemi. Hodí ke štíhlým obličejům s hranatými rysy, protože kudrlinky vytvoří oblé linie tvar a vyváží tak zdůrazněné lícní kosti nebo nos.

Vlny jsou přímo ideální pro vytvoření textury a objemu, které jsou žádoucí při úpravě rovných vlasů. Pokud tak máte o něco delší hřívu dosahující přibližně po ramena, s trvalou získáte absolutně nenáročný účes, který nebude vyžadovat žádné složité úpravy.

Retro vlny nadchnou mladší, trvalá je ale i pro zralé

Krásně vypadá i tzv. french bob, tedy kratší mikádo, které končí přibližně v úrovni čelisti. To doplňte lehkými „plážovými“ vlnami vytvořenými právě pomocí trvalé.

Účes s retro nádechem vykouzlíte z velmi krátkých vlasů, kterým texturu dodáte opět pouze lehkým zvlněním. Ty doplňte krátce střiženou ofinou. Ideální je tento styl hlavně pro dámy s klasickým oválným obličejem a nejlépe černou barvou vlasů.

Definované kadeře v krátkých vlasech ale nejsou určeny jen mladším ročníkům, které chtějí akcentovat aktuální trendy. Ženy ve věku 60 a více si možná vzpomenou na své vlastní mládí a výsledný look v nich může probudit obavy.

Není k tomu ale důvod. Moderní trvalá však vypadá jinak. Podle kadeřnic už se převážně nedělá hodně pevná. Vlasy jsou pak úžasně lesklé a vytvářejí záplavu rozverných prstýnků místo přesušeného „chemlonu“. A ještě jedna rada pro starší ročníky: Pakliže se pro trvalou rozhodnete, klidně si nechte přirozenou šedou barvu.