KrásaVlasy

5 trendů v oblasti barvení vlasů – tipy roku 2023

5 trendů v oblasti barvení vlasů – tipy roku 2023

Barvení vlasů je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si změnit vzhled a vyjádřit svou osobnost. Každý rok se v barvení objevují nové trendy a rok 2023 není výjimkou. Zde je 5 nejslušivějších trendů pro letošní sezónu.

1. Šlehané kapučíno nejen jako nápoj

Skvělou inspirací pro letošní jaro je oblíbený kofeinový nápoj kapučíno. Inspirovat se můžete u ikonické Jennifer Lopez, která si tento trend velmi oblíbila. Stylista Eric Lopez pro magazín Pure Wow uvedl: “Tato barva vlasů je spojením karamelové brunety smíchané s mléčnou blond. Krásně spojuje metodu balayage s baby lights melíry a funguje nejlépe na přirozeně hnědých vlasech.“ Pro udržení sytých barev, lesku a celkově zdravého vzhledu použijte hydratační šampon a regenerační kondicionér.

2. Nechte se rozzářit energetickou mědí

Podle magazínu Wow That Wear budou letos populární “všechny odstíny červené, od ohnivě červené a tmavě vínové až po teplou kaštanovou,“ Ze všech těchto barev se bude nejvíce vyjímat energický měděný odstín, který rozzáří každou ženu a dodá jí patřičný šmrnc. Měď může být skvělou střední cestou pro brunety a blondýny, které se bojí experimentovat s příliš tmavými nebo naopak příliš světlými tóny.

3. Čokoládově hnědá k nakousnutí

Letošní vlasové trendy jsou především ve znamení sytých barev. Mezi tyto odstíny patří také sytá kakaově hnědá, která by měla být podpořená vysoký leskem, aby nepůsobila nudně. Inspiraci pro trend lesklé hnědé najdete například například u Megan Fox nebo Kate Middleton. Velmi módní je také rozzáření hnědé pomocí jemného prosvětlení v délkách.

4. Přiznejte svůj věk s přírodní šedivou

Letos bude v kurzu také šedivý vzhled vlasů. Narozdíl od roku 2010, kdy frčela ledová šedá, se tuto sezónu jedná o návrat k přirozeným šedým odstínůmCosmopolitan cituje výrok Julie Fox, že “stárnutí je plně in”. Zároveň dodává, že je třeba o šedivé vlasy důkladně pečovat, aby nepůsobily zanedbaným dojmem. Pro podpoření zářivé a lesklé šedé hřívy je vhodné jednou za týden vyměnit obvyklý šampón za tónující fialový. 

5. Zábavná jarní změna

Posledním naším tipem je broskvová, růžová nebo načervenalá blond. Hravý červánkový nádech se hodí především pro jemné blondýnky, ale stále častěji s ním experimentují i brunetky. Vlasová expertka Nicole Petty pro magazín Who that Wear radí, že dlouhotrvajícího odstínu docílíte použitím tmavší barvy, která bude i po částečném vymytí stále intenzivní. Nutností je také používat vlasovou péči cílenou na poškozené vlasy, aby si zachovaly zdravý vzhled.