Recepty

Tip na luxusní nedělní dezert: Tímto okouzlíte návštěvu

Tip na luxusní nedělní dezert: Tímto okouzlíte návštěvu

Hledáte nápad na luxusní nedělní dezert, kterým ohromíte své hosty? Pokud ano, tak přesně pro vás máme skvělý tip! V tomto článku vám totiž představíme recept na exkluzivní a lahodný dezert, kterým si získáte srdce každého gurmána. Nemusíte se bát, i když nejste nejzkušenější kuchařka, tak s tímto receptem si snadno poradíte. Připravte se na chvíle slasti a užijte si svou neděli s tímto vynikajícím dezertem.

Tiramisu s ořechovým likérem – ingredience

K přípravě tohoto výtečného dezertu bude potřeba nakoupit 500 gramů mascarpone, 3 vejce, 100 gramů cukru a 200 gramů piškotů. Stejně tak se neobejdete ani bez 100 mililitrů ořechového likéru (např. Frangelico), šálku silné kávy a bez kakaa na posypání tohoto skvělého nedělního dezertu.

Jak si připravit tento lahodný nedělní dezert?

Nejprve oddělte bílky od žloutků, přičemž bílky dejte do velké misky. Žloutky dejte do menší misky a přidejte k nim cukr a rozmíchejte. Poté ještě přidejte mascarpone k žloutkům a cukru, a vše smíchejte dohladka. Bílky rozšlehejte metličkou.

V hustém espressu rozpusťte lžičku cukru a přilijte do něj ořechový likér – směs nechte vychladnout. Piškoty namáčejte rychle jeden po druhém v kávě s likérem a skládejte je do zapékací formy. Na vrstvu piškotů nanesete část mascarpone směsi a poté opatrně přidejte bílkovou pěnu.

Opakujte vrstvení, dokud nepřidáte poslední vrstvu piškotů – tuto vrchní vrstvu piškotů ještě následně posypte kakaem. Výslednou směs nechte ztuhnout v lednici, a to minimálně na 2 hodiny, nejlépe přes noc.

Alternativy chutný nedělních receptů 

Co dalšího kromě tiramisu s ořechovým likérem ještě můžete vyzkoušet jakožto nedělní dezert? Naprostou klasikou je ovocný koláč, třeba ten s jahodami, malinami nebo borůvkami. Výtečný je i čokoládový dort s ořechy nebo sušeným ovocem, tedy dezert nazývaný brownies.

Za zkoušku rozhodně stojí i panna cotta, což je italský ovocný krém z cukru, smetany a želatiny. V neposlední řadě se k nedělnímu obědu či večeři skvěle hodí kupříkladu i cheesecake, stejně jako pudink – například vanilkový pudink s ovocem nebo čokoládou.