Krása a módaVlasy

Tento krátký účes sluší všem starším dámám: Znáte ho?

Tento krátký účes sluší všem starším dámám: Znáte ho?

Toužíte po změně? Chcete vylepšit svůj stávající účes a působit chic a mladistvě? Pak je francouzský bob vším, po čem toužíte! Proč ho vyzkoušet a jak nosit? V dnešním článku se podělíme o všechny naše tipy.

Co je francouzský bob zač?

Francouzský bob je bob, jehož hranice se nachází mezi ušima a bradou. Tento styl možná pochází od francouzských hereček z 20. let 20. století, kdy jej ještě navíc doprovázely baretem, ale stylový je dodnes. A právě v dnešní době je jakýmsi univerzálním ztělesněním lehkého pařížského stylu, který se často nosí s ofinou. Střih samotný je pak na koncích obvykle tupý.

Co byste měli vědět, než půjdete do francouzského bobu

Než se rozhodnete pro francouzský bob, je třeba mít na paměti několik důležitých věcí. Pro začátek je nezbytné absolvovat konzultaci s kadeřníkem, který mí s tímto účesem už nějaké zkušenosti. Kadeřník může posoudit váš typ vlasů, tvar obličeje a na základě toho vám doporučit nejlepší verzi francouzského bobu. Nezapomeňte si také s sebou vzít nějaké inspirativní fotografie, aby váš kadeřník měl jasnou představu o požadovaném výsledku. Zvažte také svůj každodenní styling a investujte do kvalitních produktů pro péči o vlasy.

Kdo by ho měl vyzkoušet

Osobitost není to jediné, co dělá z francouzského bobu nadčasovou záležitost. Jak zmiňujeme na začátku článku, jedná se o univerzální střih, který lze přizpůsobit struktuře a tvaru obličeje většiny lidí. Nejlépe se hodí pro ty, kteří mají rovné vlasy. U kudrnatějších struktur může v nesprávném provedení ale vypadat poněkud krabicovitě. Pokud po tomto střihu zatoužíte, obraťte se na opravdového profesionála.

Jak francouzský bob upravit

Jednou z nejlepších vlastností francouzského bobu je ta, že jeho úprava může být velice snadná. Můžete ho nosit uhlazený nebo hravě rozcuchaný. Tento účes dodá vlasům vzhled, který i když může vypadat jako kdybyste ráno vstali z postele, přesto bude působit elegantně. Záleží tak na náladě, se kterou ráno vstanete. Můžete použít žehličku na vlasy nebo naopak pomocí texturizačního spreje vlasům dopřát strukturu a objem.

Jak si udržet francouzský bob

Zdálo by se, že francouzský bob bude vyžadovat méně práce, ale ve skutečnosti platí, že čím kratší vlasy, tím náročnější je jejich údržba. Francouzský bob proto vyžaduje kombinaci pravidelných návštěv kadeřnického salonu, domácí péči a nesmíme ani zapomínat na ty správné stylingové techniky, aby váš účes vypadal stále svěže a upraveně. Pamatujte také na to, že nejdůležitějším aspektem údržby francouzského bobu je pravidelné zastřihování v kadeřnickém salonu. Vlasy je také dobré příliš často nemýt. Časté mytí totiž může vlasy zbavit přirozených olejů, což vede k jejich vysušování a krepatění.