Krása a módaVlasy

Střihy ofiny: Nejmodernější styly 2024

Střihy ofiny: Nejmodernější styly 2024

Rozhodla jste se udělat jeden velký krok co se týče vlasů? Mezi velké kroky řadíme ofiny, které stále hýbou světovými módními trendy. Je velice důležité si zvolit střih ofiny, který bude ladit s tvarem obličeje a dalšími rysy. Na světě máme mnoho střihů ofin:

  • Přímá ofina
  • Boční ofina
  • Zvlněná ofina
  • Šikmá ofina
  • Vícevrstvá ofina

Boční ofina

Elegantní a stylový střih ofiny, který je přetáhnutý na jednu stranu obličeje. Tento střih vytváří asymetrický vzhled a přidává zároveň sofistikovanost. Rozhodněte se, na kterou stranu chcete ofinu přetáhnout. Co se týče délky, můžete mít kratší ofinku, která končí nad obočím, nebo delší, která sahá až k očím.

Přímá ofina

Přímá ofina dokáže dramaticky změnit váš vzhled. Přidává výraz a zvýrazňuje rysy obličeje. Skryje větší čelo nebo jiné nedostatky v této oblasti. Je vhodná pro různé tvary obličeje, včetně kulatého, čtvercového nebo oválného. Má velmi flexibilní střih, který se hodí k různým účesům a stylům. Nevyžaduje příliš mnoho údržby, stačí ji pravidelně stříhat, aby se udržela ve správné délce.

Zvlněný střih

Obalte každý pramen ofiny kolem kulmy a podržte ho několik sekund, než se vlasy zahřejí. Poté uvolněte pramen a opakujte tento postup po celé délce ofiny. Též můžete využít kulatý kartáč a fén. Po dokončení zvlnění nechte vlasy chvíly zchladnout, abyste zajistili, že se zvlnění udrží déle. Poté lehce rozčešte prsty zvlněnou ofinu, abyste dosáhli požadovaného efektu. Pokud chcete, můžete použít texturovací sprej nebo lehký vlasový lak.

Vícevrstvá ofča

Vícevrstvá ofina má charakteristický vzhled díky různým délkám vrstev, které jsou postupně stříhány. Tento střih dodává ofině texturu, pohyb a objem. Vzhled vícevrstvé ofiny se může lišit v závislosti na preferencích a délce vlasů.

Shrnutí

Nejvíce padnoucí střih je přímá ofina, která pasu nejen na oválný obličej, ale i kulatý či čtvercový. Pokud se bojíte velké změny, bude vhodné si vybrat boční ofinu. Koneckonců vždy půjdete s dobou.