Krása a módaMóda

Styl oblékání teenagerů: jaký je v roce 2024?

Styl oblékání teenagerů: jaký je v roce 2024?

Často je skutečně velký rozdíl mezi tím, co si pod pojmem „styl oblékání teenagerů“ představují dospělí včetně módních návrhářů a co si pod ním představují samotní teenageři. Dospívající se mnohdy nechtějí nechat zavřít do škatulky módy pro mladé a mnoho z nich se inspiruje velkými módními magazíny a prezentacemi známých značek.

Inspirace

Velkou roli v oblékání této věkové hrají v dnešní době známé osobnosti a influenceři, kteří udávají současné trendy. A totéž vlastně platí i pro starší generace. Jako „obyčejní lidé“ se máme tendenci inspirovat v oblékání u ostatních. V době sociálním sítí je tento trend navíc mnohem snazší než kdy dřív.

Liší se styl oblékání teenagerů a dospělých?

Přestože možná máme z pozice dospělých občas pocit, že „dnešní mladí se oblékají příšerně“, většina z nich má v šatníku totéž oblečení jako my sami. Oni mají ale oproti nám určité výhody. Dívky si mohou dovolit kratší sukně, aniž by to působilo nepatřičně, snese se i kousek vykukující kůže na břiše. Móda mladých je často uvolněnější a ležérnější. Skříň teenagera nemusí být složena z outfitů vhodných do kanceláře a na pracovní meetingy. A přesně tak je to v pořádku.

Móda pro mladé!

Teenageři se v průběhu svého dospívání stávají dospělými. Na začátku nakupují v dětských kolekcích, postupem času se ale začínají cítit a vypadat jako dospělí. A není důvod, proč by se tak neměli oblékat. Do jejich šatníků patří trička, topy, džíny, pohodlné mikiny, sportovní kousky ale i elegantní šaty a kabáty. Není důležité, jak se váš dospívající potomek obléká, ale zda se dokáže obléct adekvátně situaci. A to, že se spolu vždycky neshodnete? Jen si vzpomeňte na vlastní dospívání!