Móda

Střih šatů pro silnější postavu – ty nejlepší tipy pro rok 2024

Střih šatů pro silnější postavu – ty nejlepší tipy pro rok 2024

Oblékání podle typu postavy je základním aspektem toho, abyste vypadali a cítili se co nejlépe. Móda by měla být vyjádřením osobního stylu, ale výběr správného střihu šatů může výrazně zlepšit váš vzhled a zdůraznit vaše přednosti. Jaký je ten nejlepší střih šatů pro silnější postavu?

Zdůrazněte pas

Zdůraznění pasu je pro vytvoření siluety přesýpacích hodin u silnější postavy zásadní. Toho lze dosáhnout následujícími způsoby:

  • Zavinovací šaty: Vyberte si zavinovací šaty, které se v pase stáhnou, vytvoří lichotivý výstřih do V a zvýrazní vaše křivky.
  • Košilové šaty: Košilové šaty se zavazovacím páskem nebo samostatným stahovacím páskem v pase mohou vytvořit iluzi štíhlejšího pasu.

Věnujte pozornost výstřihům a materiálu

Výstřih šatů může výrazně ovlivnit vnímání vaší postavy, stejně jako materiál šatů. Ten správný střih šatů pro silnější postavu by měl rozhodně obojí reflektovat.

  • Výstřih do V: Šaty s výstřihem do V prodlužují krk a upozorňují na klíční kosti, čímž vytvářejí štíhlejší a opticky prodloužený vzhled.
  • Lehký a splývavý materiál: Šaty z lehkých a splývavých materiálů, které elegantně obepínají tělo a zvýrazňují siluetu, aniž by přidávaly na objemu.

Vyhněte se svislým pruhům a nadměrným velikostem

I když některé vzory a střihy mohou být docela lichotivé, je stejně důležité vyhnout se jiným, které by nemusely působit tak pozitivně:

  • Svislé pruhy: Vyhněte se oděvům s výraznými vodorovnými pruhy, protože vám mohou potenciálně přidat nežádoucí objem. Svislé pruhy bývají lichotivější.
  • Modely nadměrných velikostí: Příliš volné nebo pytlovité oblečení může způsobit, že budete vypadat větší, než jste. Volte oblečení, které je dobře padnoucí, ale není příliš těsné a lichotivě zvýrazní vaše přirozené křivky.

Zaměřte se na boky

Pro ty, kdo chtějí jednoduše zakrýt širší boky, se hodí šaty, které zvýrazní štíhlejší části těla a zároveň minimalizují pozornost věnovanou nežádoucí oblasti:

  • Střihy do A a empírové střihy: Šaty áčkového nebo empírového střihu mohou pomoci zakrýt širší boky. Tyto střihy jsou v horní části těla vypasovanější a od pasu dolů se mírně rozšiřují, čímž odvádějí pozornost od oblasti boků.
  • Nevybírejte si příliš přiléhavé šaty: Mohly by příliš zvýraznit vaše boky a hýždě.