Krása a módaVlasy

Stříbrné vlasy: komu sluší a jaké jsou top 3 barvy?

Stříbrné vlasy: komu sluší a jaké jsou top 3 barvy?

Stříbrné vlasy patří k trendům posledních let. Jak to s nimi ale vlastně je? Sluší každému? Jaké barvy vám pomohou dosáhnout toho nejlepšího stříbrného výsledku?

Jsou stříbrné vlasy pro vás?

Stříbrné vlasy si pochopitelně může dovolit každý. Ne všem však budou slušet. Některým barevným typům totiž stříbrné vlasy vyloženě lichotí, zatímco na jiných vypadají přinejmenším zvláštně. Téměř u každého však stačí jen zvolit ten správný odstín šedé.

Například pro jarní typ platí, že je žádoucí držet se v neutrálních či teplejších odstínech šedé. Usilovat za každou cenu o módní chladný odstín se nemusí vyplatit. Pro pravé jaro, které se vyznačuje přirozeně velmi teplým odstínem vlasů a zlatavou pokožkou dokonce není stříbrná barva vlasů vhodná vůbec.

Letním typům naopak sluší vyloženě chladné odstíny šedé, a proto jsou pro ně stříbrné vlasy vesměs dobrou volbou. Zvlášť vhodným odstínem pro léto je ocelově šedá, ale i klasická šedá či stříbrná. Ještě volnější pole působnosti mají zimní typy. Ty, jakožto zástupci velmi studeného barevného typu, mohou libovolně vybírat mezi všemi možnými šedými a stříbrnými odstíny. Oproti tomu podzimní barevný typ by se měl stříbrným vlasům vyhnout obloukem.

Nejlepší stříbrné barvy na vlasy

Docílit krásného stříbrného odstínu chce mnoho úsilí. Je totiž potřeba výrazné zesvětlení a zásadní zásah do struktury vlasů, a proto by měla taková práce připadnout do rukou kadeřnice. Pokud se však rozhodnete pustit do barvení takzvaně „na vlastní pěst“ sáhněte po prověřených výrobcích.

  • L’Oreal Paris Colorista Permanent Gel smokeygrey permanentní barva na vlasy
  • Préférence Vivids barva na vlasy od značky L´Oréal Paris
  • Live Urban Metallics barva na vlasy od značky Schwarzkopf