Krása a módaMóda

Sportovně elegantní móda: jak se oblékat pohodlně i elegantně zároveň

Sportovně elegantní móda: jak se oblékat pohodlně i elegantně zároveň

Sportovně elegantní móda je v módním světě tak trochu oxymóron. Spojení sportovní a elegantní módy pro mnohé představuje nemyslitelnou slátaninu neladících střihů i materiálů. Někteří stylisti se proto sportovně elegantní módy děsí, zatímco jiní ji vítají jako zajímavou a neotřelou variantu oblékání.

Sportovně elegantní móda

Sportovně elegantní móda je přitom pro mnohé každodenní realitou. Kloubí se v ní snaha obléhat se hezky ale zároveň i pohodlně a zejména k pánskému modernímu stylu tento módní styl v současnosti nepochybně patří.

Jak si sportovně elegantní outfit představit? Ani tato otázka nelze snadno zodpovědět. Hranice toho, co někteří ještě považují za sportovní a jiní už za elegantní je totiž poměrně benevolentní. Obecně jsou to však outfity, které vychází z tradičního úboru spojených s určitými sporty jako je kupříkladu tenis nebo golf.

Sportovně elegantní kousky

Ve sportovně elegantním šatníku se neobejdete bez vhodných tenisek. Často jsou ty tenisky bílé, ale mohou mít i jiné barvy. Důležité je, aby se jednalo o tenisky vycházkové či volnočasové, a ne ty, které jsou určené na sport.

Vhodné tenisky potom doplňte formálněji vyhlížejícími kalhotami, ale můžete zvolit i džíny. Například bílé džíny jsou naprosto perfektní volbou. U mužů jsou ale vhodnější plátěné kalhoty, a tedy nikoli džíny. Důležité je, aby byly perfektně padnoucího střihu.

Místo košile zvolte tričko případně i takzvané polo tričko. Právě spojení formálnějšího kusu oděvu, jakým jsou vaše kalhoty a volnočasových tenisek a trička vytváří sportovně elegantní dojem. Když navíc celý svůj outfit dovršíte sáčkem nebo blejzrem, budete za hvězdu.

Pamatujte na to, že elegantní outfit nevykouzlíte s tisícem různých barev. Držte se proto při zemi. Volte spíš základní barvy jako je béžová, šedá, černá, tmavě modrá, světle modrá apod.