Nehty

Špičaté nehty: hodí se tento tvar právě k vám?

Špičaté nehty: hodí se tento tvar právě k vám?

Upravené nehty a jemné ruce vypadají nejen elegantně, ale vypovídají mnohé i o své nositelce. Samotné tvarování nehtů patří mezi nejdůležitější součást manikúry. Vhodně zvolený tvar dokáže opticky prodloužit a tvarovat prsty. 

Každá z nás má své preference při úpravě nehtů. Tvar nehtů však rezonuje s naší osobností. Co tedy skrývají špičaté nehty? A jsou vhodné právě pro vás?

Základní tvary nehtů:

Špičatý tvar nehtu se zužuje nahoře do ostré špičky. Řadí se spíše k extravagantním tvarům. Je spojován se sebevědomými, silnými a energickými ženami. Tyto ženy často pracují na vysokých pracovních pozicích. Rády se oblékají podle posledních trendů, nebojí se změn a experimentů.

Mandlový tvar se obdobně jako špičaté nehty zužuje v horní části nehtu, nemá však výraznou a ostrou špičku. Tento tvar je velmi všestranný a lze jej vytvořit téměř na všech typech nehtového lůžka. Opticky zužuje prsty, které působí vkusně a žensky za všech okolností.

Oválný tvar se oproti mandlovému vyznačuje rovnoměrným zarovnáním nehtu bez náznaku špičky. Tvar tak vynikne i na krátkých nehtech, což je praktické a stále elegantní pro ženy, které pracují v náročných podmínkách. 

Hranatý tvar je vhodný pro majitelky úzkých prodloužených nehtových lůžek. Vypadá stylově a je velmi jednoduchý na vypilování v různých délkách. 

Jaká barva se hodí ke špičatým nehtům

Výběr barvy laku závisí na mnoha aspektech, jako jsou příležitost, praktičnost, nálada nebo outfit. Ale i tvar hraje při výběru důležitou roli. Právě tvar nehtu dává vyniknout barvě a zdobení. Na kterou barvu tedy vsadit u špičatých nehtů? 

Špičatý tvar sám o sobě působí velmi sebevědomě, hodit se k němu budou výrazné barvy. Vsadit můžete na sytě růžové odstíny. Dokonale bude vypadat také nestárnoucí rudý odstín. U takto výrazných nehtů se držte spíše jednotné barvy, případně jemného zdobení, které budou působit šik a elegantně.

Pokud se však nebojíte velkých experimentů, dopřejte si holografické odlesky, zvířecí printy nebo abstraktní zdobení, které budou trendy v roce 2024.