Další

Socialistické potraviny, které si můžete dát i v roce 2024

Socialistické potraviny, které si můžete dát i v roce 2024

Na některé potraviny svého dětství můžeme jen nostalgicky vzpomínat, jiné si však dopřáváme stále. Vzpomínáte si na tyto 4 socialistické potraviny, které jste v dětství naprosto zbožňovali, a i v roce 2024 vám stačí dojít do nejbližšího obchodu a za pár korun si je koupit?

Žvýkačky PEDRO

Obdélníčkové žvýkačky PEDRO v typickém červeném obalu si jistě pamatujete! Patří mezi socialistické potraviny, které bez problému seženete i v současnosti. Jejich ovocná tutti frutti vůně vás ihned přenese do školních let. Jeden kus navíc pořídíte za necelé tři koruny, a to je malá cena za návrat do dětství!

Termizovaný tvaroh Termix

Čokoládový Termix z Mlékárny Kunín v nízkých čtvercových vaničkách najdete v dnešních obchodech v prakticky nezměněné podobě. K původní čokoládové a vanilkové variantě postupně přibyla ještě pistáciová, smetanová, jahodová a karamelová.

Nanuk Míša

Kdo by neznal náš neoblíbenější nanuk Míša! Skvělá tvarohová náplň pokrytá skvělou čokoládovou polevou. To je náš pravý Míša, kterého milujeme! K původní receptuře do dnešních dní navíc přibyla celá řada dalších. Míšu seženete v ovocných variantách, jako lahodné kornouty, ve velké vaničce nebo v kelímcích jako originální i proteinovou verzi. Všechny jsou ale skvělé a tvarohové.

Paštika Májka

V současnosti sice můžete zakoupit mnoho skvělých poctivých paštik z kvalitních surovin. Vedle těchto „fancy“ výrobků však stále přetrvává obrovská obliba naší klasické Májky od značky Hamé v typickém žlutém balení. Taky si okamžitě dokážete přesně vybavit, jak chutná taková Májka s bílým rohlíkem na výletě do přírody?

Socialistických potravin, které přetrvaly až do současnosti je pochopitelně o mnoho víc. Pamatujete si například Bonbony Slavia, Jesenku, Granko, Pribináček, Vineu, Vitacit nebo Tatranky. Kdy jste je měli naposledy?