Recepty

Inspirace na obložené mísy: jaké nachystat v roce 2024?

Inspirace na obložené mísy: jaké nachystat v roce 2024?

Chystáte na narozeninovou oslavu či jinou společenskou akci? Tak abyste si nelámali hlavu nad tím, co dát na stůl, připravili jsme si pro vás vhodné obložené mísy a jak na ně.

Obložená mísa

Jedná se o pokrm složený z různých druhů surovin, jako je maso, sýry, ovoce, zelenina, pečivo, ořechy a různé omáčky, které jsou uspořádány na velkém podnosu nebo talíři. Tento pokrm se často připravuje pro společné stravování a je oblíbený na různých slavnostních událostech, oslavách a večírcích. Charakteristickými rysy obložené mísy jsou její pestrost, různorodost chutí a estetický vzhled.

Co vědět, než začnete chystat

  • Je důležité si určit, k čemu bude studená mísa sloužit. K večeři a nebo jen k pozobávání během večírku?
  • Kolik lidí chcete pohostit?
  • Co nachystáte a kolik to bude stát?
  • Musíte vše koupit nebo některé komponenty uděláte doma?
  • Bude třeba něco dalšího k míse (slané pečivo, dresinky, banketky)

Salámová obložená mísa

Doprostřed mísy vložíte vlašský salát a položte na něj osolené a opepřené vejce natvrdo. Uzeniny srolujte do úhledných ruliček nebo je přeložte na půl. Můžete použít Vysočinu, klasickou šunku, debrecínský salám, lovecký nebo vámi oblíbenou uzeninou. Obohaťte mísu růžičkami z Vysočina, kde velkým pomocníkem bude obyčejná sklenice, přes kterou plátky salámu přehnete. Do mezer dejte tenké proužky papriky, cibulky nebo rajčat a oslníte každého hosta.

Sýrová nálož

Plátkové sýry stočte do ruliček a jednu stranu namočte do mleté papriky. Ostatní sýry jako je například hermelín, mozzarella, balkánský nakrájejte na kostky a okořeňte například grilovacím kořením. Zakápněte vše olivovým olejem a mezery vyplňte vlašskými ořechy a hroznami. K této obložené míse se velice hodí česnekovo-sýrová pomazánka, do které budete namáčet tence nakrájené bagetky.

Shrnutí

V článku jsme pro vás přiblížili, co je přesně obložená mísa a na jaké otázky si odpovědět než začnete chystat samotnou mísu. Ať už připravíte salámovou mísu s růžičkami z Vysočiny nebo sýrovou, kde budou sýry pokapané olivovým olejem, pochválí vás nejeden host.