Móda

Sluneční brýle k šedivým vlasům: Jaké zvolit?

Sluneční brýle k šedivým vlasům: Jaké zvolit?

Léto klepe na dveře a brzy nastane čas, kdy se koupete a opalujete u vody. Někdo zvolí některou z nádherných českých lokalit, které se pyšní rybníky, jezery, řekami nebo přehradami. Další možností je využití venkovních bazénů. Jiní upřednostní cestu k moři. Tak či tak se neobejdete bez slunečních brýlí, které jsou nezbytnou ochrannou pomůckou proti slunečnímu záření. Nepodceňujte UV filtr 400 nm, najdete ho na malé samolepce na sklíčku brýlí. To vám zaručí 100 % ochranu proti UV záření (A, B, C). Také můžete vybírat z různých tvarů a barevnosti.

1. Zvolte brýle podle účelu použití

Brýle k vodě či k moři by měly být tmavé, na vodní sporty velmi tmavé. Jedná se o kategorii 3 a 4, co se týče tmavosti filtru(tmavost čoček). Voda odráží sluneční paprsky a jas, tím způsobuje vyšší intenzitu světla až o 80 %. Vaše oči jsou oslněné téměř dvakrát víc, než kdybyste byli na výletě ve městě nebo v přírodě za stejného počasí.

Brýle do města nebo do přírody by měly mít filtr kategorie 1 a 2, tedy lehce zabarvený nebo středně tmavý.

2. Nebojte se barevných variant

K šedivým vlasům se hodí celá paleta barev. Můžete zvolit barevná skla, barevné obroučky nebo barevné nožičky. Častá barva je šedá. Pro sport jsou vhodné oranžové a červené odstíny. Trápí-li vás krátkozrakost, vyberte si hnědé tónování. Pokud máte opačný problém, zvolte modrá skla. Pokud jste řidičkou, tak zapomeňte na žlutá skla. Žlutá skla vám zhorší rozlišování barev. Pokud se necítíte na barevná skla, protože se raději držíte více při zemi, pak jsou pro vás barevné obroučky nebo barevné nožičky správnou variantou. Když si sladíte barvy obrouček s barvou vašich plavek, bude vám to moc slušet a čas na pláži si užijete o to více.

3. Sáhněte po slušivém tvaru

Na oválný obličej můžete nasadit brýle podle nálady. Kulatými obroučky obličej zjemníte, hranatými naopak zostříte. Máte-li ráda extravagantní doplňky, klidně můžete zvolit atypický tvar brýlí. Na kulatý obličej jsou vhodné brýle hranatého tvaru a mohou být i bez obrouček nebo s tenkými obroučkami. Na hranatý obličej se doporučují kulatá nebo oválná skla. Na trojúhelníkový obličej se hodí také oválná či kulatá skla.

Přeji vám příjemný výběr slunečních brýlí a mnoho příjemných zážitků v přírodě či ve městě nebo u vody v nadcházejícím létě.