KrásaVlasy

Slunce a vlasy: Jak je ochránit?

Slunce a vlasy: Jak je ochránit?

Léto se blíží mílovými kroky a s nimi i mnohdy agresivní sluneční paprsky. Ano, slunce nám sice dodává tolik potřebný vitamin D, prokazatelně zlepšuje náladu a celkově se v letních dnech cítíme plnější energie. Věděli jste však, že kromě pokožky, může uškodit i naší korunce krásy – vlasům? Ty si náročnou péčí udržujeme během roku, tak je zbytečné, nechat si je nyní zničit. Přinášíme několik tipů, jak vlasy před slunečním zářením ochránit.

Stylová pokrývka hlavy

Ta se navíc v posledních letech vrací do módy nejen v letních měsících! Pořiďte si kšiltovku, šátek, klobouk či slamák. Noste je samozřejmě nejen u vody, ale také ve městě. Navíc hezký kloboul či slamáček dokáží velmi pěkně doplnit váš outfit. Aby byly vlasy chráněné až ke konečkům, pokuste se, vyčesávat je co nejvíce do drdolu.

Produkty na ochranu proti slunečnímu záření

Vlasy byste měli před sluncem dostatečně chránit a zároveň vyživovat. Na trhu najdete mnoho kosmetických produktů, které chrání před UV zářením, a navíc jsou velmi často také voděodolné, takže poskytují dostatečnou ochranu i při vodních radovánkách.

Extra péče

Vlasy ztrácí vlivem slunečního záření svůj lesk, vitalitu a krásu. Po letních měsících bývají často vysušené a křehké. Zejména od jara do podzimu bychom jim měli tedy dopřát speciální péči a používat k tomu určené produkty. Základní výbavou by samozřejmě měl být kondicionér, kvalitní šampon a maska párkrát do týdne. Výbavu byste měli rozšířit o produkty, které chrání před UV zářením a vždy je použít před odchodem z domu.

Když dojde na spálení

Vlasová pokožka je jemná a náchylná, tudíž i méně odolává slunci a k jejímu spálení dochází velmi rychle. Bohužel nemůžeme použít stejné tipy a produkty jako při spálení kůže. Od nepříjemného pálení může na chvíli pomoci ledová voda. Naštěstí však najdeme na trhu produkty, které myslí i na toto a vlasovou pokožku dokáží velmi rychle zklidnit a zároveň vyživit a regenerovat.