Krása a módaMóda

Silonky na svatbu: kdy si je vzít a jsou opravdu nutné?

Silonky na svatbu: kdy si je vzít a jsou opravdu nutné?

Vybrat správné oblečení, které respektuje etiketu může být v některých případech poměrně těžké, a o to těžší, pokud si oblečení musí zvolit žena. V dámském šatníku totiž existuje tolik možností, že je snadné sáhnout takzvaně „vedle“.

Silonky na svatbu jsou nutnost s výjimkami

Povinnost nosit silonky je spojena s vysoce formálními událostmi. Například na státní závěrečné zkoušky by se žena jistě neměla dostavit v outfitu se sukní či šaty bez silonek a stejné pravidlo platí i u svatby. Zejména jdete-li na svatbu jako host a budete mít šaty krátké, silonky si jistě oblečte bez ohledu na to, zda je horko nebo zima.

Ohledně etikety nošení silonek platí ale jedno pravidlo, kterým je vhodné se řídit vždy a všude. Pokud máte boty s otevřenou špičkou. Silonky noste jedině v tom případě, že si k nim obujete boty s uzavřenou špičkou.

Čili jestliže vás v následujících měsících čeká svatba ať už jako hosta či dokonce vaše vlastní, řiďte se tímto jednoduchým pravidlem. Silonky k botách s uzavřenou špičkách vždy ano, silonky k botám s otevřenou špičkou nikdy. Proto pokud si silonky na svatbu oblékat nechcete, vyberte si vhodné boty.

Tip na závěr!

Zejména pro nevěsty, ale někdy i pro družičky s dlouhými šaty je ideální vybrat silonky, které sahají pouze na stehna. Vaše nohy budou díky punčochám krásné a jednolité, ale co do praktičnosti je nebudete muset při každé návštěvě koupelny složitě oblékat přes vrstvy spodniček.

A pokud si opravdu silonky brát nechcete, nevadí! Prostě si zvolte vhodné páskové boty. Nikdo vás přece do bot s uzavřenou špičkou nenutí. Dokonce ani etiketa ne. A proto není důvod, abyste si kazila tento velký den oblečením, které na sobě nechcete mít.