Další

Vztah bez fyzické přitažlivosti: zažehněte plamen díky těmto 2 tipům!

Vztah bez fyzické přitažlivosti: zažehněte plamen díky těmto 2 tipům!

Láska a vztahy dokážou být pekelně složité, a proto není divu, že mnoho párů má fungující vztah bez fyzické přitažlivosti. Časem však přichází frustrace a pocity smutku. Jak znova ve vztahu zažehnout plamínek vášně a stát se pro sebe s partnerem či partnerkou navzájem opět fyzicky přitažlivými?

Zamilovanost jako chemický proces

Při počáteční zamilovanosti se vyplavují hormony štěstí a v těle nastává doslova chemický koktejl, který je zodpovědný za známé motýlky v břiše i za to, že se svým partnerem či partnerkou chceme být prakticky nonstop.

Tato fáze však trvá přibližně pouze 1 až 2 roky. Co potom? Přichází láska, která mění chemický koktejl ve stálost a udržuje partnery při sobě navzájem. A tady nastává ten zvrat.

Když se z lásky stane zvyk

Postupem času se totiž láska stává zvykem. S partnerem či partnerkou společně sdílíte jednu domácnost, časem přijde svatba a děti. Máte už tak nějak zaběhnuté životy a každý den je podobný tomu předchozímu.

V té chvíli se může začít ze vztahu ztrácet veškerá vášeň, sex je spíše rutinou nebo není vůbec žádný a fyzická přitažlivost je pryč. Jak z toho ven?

Pár dnů bez sebe vašemu vztahu prospěje

Ze všeho nejdříve vyzkoušejte odjet někam na dovolenou nebo výlet se svými kamarádkami či kamarády. Jste zvyklí být se svým partnerem a partnerkou neustále spolu, a proto potřebujete být na chvíli také bez sebe.

Po návratu domů je dost pravděpodobné, že se fyzická přitažlivost a vášeň do vašeho vztahu zase alespoň na nějakou dobu vrátí.

Buďte kritičtí

Staňte se kritiky sami sobě i svému partnerovi, protože fyzická přitažlivost se možná z vašeho vztahu vytratila kvůli tomu, že jste přestali pečovat o svůj zevnějšek.

Holí se váš partner jen občas a vás to nepřitahuje? Navrhněte mu, že si spolu zahrajete na barber salon.

Máte po dětech kila navíc a váš partner pupek? Vyrazte společně do posilovny nebo do přírody na výšlap.

Nejde pouze o to vypadat lépe. Tyto ne-stereotypní zážitky vás společně totiž vytrhnou z šedé každodenní reality a vy pravděpodobně objevíte ztracenou fyzickou přitažlivost ještě dříve, než se vaše těla i vzhled začnou měnit k lepšímu.