KrásaVlasy

Šedivé vlasy jako módní trend: Top 6 účesů pro ženy s šedivými vlasy

Šedivé vlasy jako módní trend: Top 6 účesů pro ženy s šedivými vlasy

Konečně nastala doba, kdy se ženy nemusí při sebemenším náznaku šedin uhánět do kadeřnictví. Šedivé vlasy jsou navíc ohromně trendy a podtrhnou vaší přirozenost. Jaké typy střihů ale v případě šedin volit?

Vrstvy

Vrstvy jsou zpět a v plné síle. Oblibě se navíc znovu těší populární střih na Rachel. U střihu po ramena vypadá byť malý přechod velmi elegantně a nabízí mnoho variant stylingu. Kratší vrstvy můžete například vyfoukat směrem ven a dosáhnout tak úžasného vzhledu.

Pokud ale máte ofinu, vůbec to nevadí! S tímto střihem jdou ofiny totiž ruku v ruce. A pokud pozorujete módní trendy, pak víte, že ofiny letos frčí.

Lob ve stylu podkovy

Pamatujete na doby, kdy před několika lety byly trendy účesy ve tvaru podkovy? Ty jsou nyní zpět. Jen v trochu jiné úpravě. Zatímco vepředu vlasy téměř dosahují až klíčních kostí, postupně jsem sestříhány tak, že krk zůstane holý. Tento účes se dobře nejen udržuje, ale také dobře dorůstá.

Stylizovat ho můžete také několika způsoby. Sluší mu vlny, kudrliny, ale i uhlazenost.

Bob s ofinou

Pokud byste zatoužili po něčem nadčasovém, pak vsaďte na nestárnou a vždy elegantní mikádo. To sluší totiž každé ženě a to bez ohledu na věk nebo dokonce barvu. A pokud se rozhodnete pro variantu s ofinou, pak si buďte jisté, že vás střih zcela omladí.

Pixie střih

Pokud se vám vysloví slova jako „šediny“ a „pixie“, pak se vám zcela jistě vybaví herečka Jamie Lee Curtis, která krátký sestřih nosí už po mnoho dekád. A je to právě tato herečka, která se nebojí ani šedin.

Na pixie střihu je navíc úžasné to, že se hodí pro jakoukoli texturu vlasů. Navíc se tento moderní účes snadno udržuje a upravuje téměř sám.

Dlouhé a vlnité

Pokud máte přirozeně dlouhé vlasy, není nutností je zkracovat. Klidně vašim šedivým vlasům zachovejte přirozenou délku.

Trochu objemu můžete vlasům dodat pomocí vln, které účes o něco víc ozvláštní. A takový detail jako jsou vlny vás může navíc také omladit! Takže pokud máte šedivé, dlouhé a vlnité vlasy, noste je rozpuštěné!

Kudrlinky

Pokud máte od přírody kudrnaté vlasy, pak je tento účes pro vaše šediny tou nejlepší volbou! Střední délka je navíc zcela ideální pro dodání objemu a plnosti vašim šedivým vlasům.

Jelikož kudrnaté vlasy jsou náročné na úpravu a stylizaci, nezapomeňte si nechat zastřihnout suché konečky. Vaše vlasy tak hned budou vypadat zdravěji a živěji. Pro mladistvější vzhled také můžete volit lehkou delší ofinu.