Nehty

Jak si udělat domácí manikúru: Krok za krokem průvodce

Jak si udělat domácí manikúru: Krok za krokem průvodce

Make-up, upravené vlasy, hezké oblečení, čisté boty… Kromě tohoto všeho jsou však vizitkou každé ženy i upravené nehty. Pokud zrovna nepatříte mezi fanynky gelových nehtů a pestrobarevných laků a nenavštěvujete ráda kosmetické salóny a nehtová studia, udělejte si čas alespoň na domácí manikúru.

1. Odlakování a teplá lázeň

Nejprve si nehty odlakujte (nejlépe odlakovačem bez acetonu), ruce umyjte a připravte si teplou lázeň. Použít můžete i peeling na ruce. Pokožka na rukou je hodně namáhaná a trpí. Peeling zanechá vaše ruce jemné a hladké.

2. Kůžička na nehtech

Pokud nemáte kůžičku na nehtech ani po koupeli měkkou, naneste změkčovač kůžičky a speciálním nástrojem určeným na zatlačování nehtové kůžičky ji opatrně zatlačte zpátky do lůžka. Kůžičku nestříhejte nůžkami, mohlo by dojít k infekci.

3. Úprava nehtů

Nyní přichází na řadu péče o samotné nehty. Zapilujte je a dejte jim požadovaný tvar (kulaté, hranaté, špičaté nebo oválné). Nehty pilujte vždy jen jedním směrem (nepřejíždějte sem a tam), aby se netřepily. Nevíte, jak nechat nehty dlouhé? Pak vám poradíme, že teď jsou v módě spíše nehty kratší.

4. Lakování nehtů

Nehty nalakujte. Nejprve se však ujistěte, že nejsou mastné (případně je odmastěte odlakovačem). Jako první použijte base coat, který ochrání vaše nehty před zabarvením a postará se o to, aby lak lépe držel na nehtu. Poté naneste lak na nehty. Nakonec použijte toap coat, který zase ochrání lak před popraskáním a odlupováním.

5. Závěrečná péče

Až lak zaschne, odstraňte ještě vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači případnou barvu z kůže. Do nehtové kůžičky vmasírujte olejíček a ruce natřete hydratačním krémem. Máte hotovo.