KrásaKrása a módaVlasy

Šedivé vlasy a melír: Jaký zvolit v létě?

Šedivé vlasy a melír: Jaký zvolit v létě?

Léto je ročním obdobím plným slunce, vody, výletů, dovolených i sportovních aktivit. Je to čas, ve kterém si můžete dovolit více dbát na svůj zevnějšek a dopřát si nový letní účes. Máte šedivé vlasy a přemýšlíte co s nimi? Vhodnou volbou je melír. 

Jaký melír zvolit v létě?

Melír je technika tónování, barvení vlasů. Kadeřnice oddělí tenké pramínky, které vloží do alobalu. Poté nanese požadovanou barvu a nechá ji stanovenou dobu působit. Doporučuje se svěřit se do rukou kadeřnice.

K šedivým vlasům můžete s odstínem melíru vcelku experimentovat. Šedá barva všechny ostatní odstíny zjemní, takže si můžete vybrat dle vašeho vkusu.

1. Zvolte jemné odstíny blond

Pokud zvolíte blond k šedivým vlasům, tak váš melír bude jemný, avšak vašim vlasům dodá melír na plasticitě. Tím pádem bude vaše hříva vypadat bohatší a objemnější.

2. Zvolte zrzavý melír

Zrzavá barva evokuje oheň, hodí se tedy pro energické ženy. Sršíte-li energií na všechny strany a jste odvážná, pak zrzavý melír krásně podtrhne vaši osobnost a ženskost.

3. Nevyhýbejte se hnědým tónům

Mezi hnědými tóny naleznete mnoho variant od světle hnědé až po tmavě hnědou, tzv. ořechovou. Záleží na vašem vkusu a vaší náladě, který hnědý odstín společně s šedivým tónem si vyberete pro zpříjemnění letošního léta.

4. Vyberte si teplé tóny

Šedivá barva patří do studené škály barev, takže můžete pomocí teplých tónů zpestřit svůj účes. Sáhněte po měděné, medové nebo zlaté barvě. Tímto melírem získáte hřejivý nádech. A kdy jindy sáhnout po teplých barvách než v parném létě?

Milé dámy, sluníčko září v létě velmi intenzivně a vaše vlasy hodně vysušuje a barevné odstíny zesvětluje a tzv. vyšisuje. Narušuje totiž svrchní strukturu vlasů, vlas se vysušuje, je křehký a bez lesku. Je důležité tedy o vlasy vyšisované od sluníčka pečovat. Pro zdravější vzhled použijte občas kokosový olej a na vlasy s melírem používejte speciální přípravky, které jsou určeny pro barvené vlasy. Šampon, kondicionér, masku na vlasy a další vlasovou kosmetiku.

Melírem vaše vlasy zpestříte, zjemníte a na pohled zvětšíte objem. Tak vám přeji vhodnou volbu barvy k šedivým vlasům, rozhodně je touto technikou oživíte. Mnoho krásných zážitků na letní dovolené.