KrásaRecenzeVlasy

Vyzkoušela jsem levný fén Rowenta Signature za 799 Kč – Stačí to?

Vyzkoušela jsem levný fén Rowenta Signature za 799 Kč – Stačí to?

Doma, jako v profesionálním kadeřnickém salónu. S Rowentou Signature Pro dokážete i sami uvést své vlasy k dokonalosti. Fén s profesionálním AC střídavým motorem, příkonem až 2100 W, a schopností foukání vzduchu až 100 km/h. Foukání vlasů rychle a velmi účinně. Pojďme se podívat na silné stránky tohoto vysoušeče.

Silný výkon a odolnost

Vysoušeč vlasů Rowenta Signature Pro AC CV7819FO disponuje s velice výkonným AC motorem, který umožňuje příkon až 2100 W. Pro přirovnání: většina fénů, v této cenové kategorii, disponuje příkonem mezi 1400 W až 1800 W. Svým výkonem zajišťuje rychlost proudění vzduchu až 100 km/h. Tím tak dosáhnete velmi rychlého a efektivního vysoušení. Mé kratší vlasy zvládnu hravě vysušit během 2 až 3 minut na střední teplotu a druhý stupeň rychlosti.

Horký vzduch všeobecně vlasům moc nesvědčí. Vysoušení by tedy nemělo trvat více času, než je potřeba. Platí zde: čím větší výkon, tím kratší doba vysoušení. Rychlost vysoušení je u Signature Pro AC velkou výhodou.

Tento typ fénu poskytuje až 3krát delší životnost. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit větší odolnost k nárazům i pádům. Jednou mi mou neopatrností upadl na podlahu, krom pár škrábanců stále bez vady.

Profesionální péče u vás doma

Signature Pro od Rowenty je doporučovaný pro všechny druhy vlasů. Váhat nad koupí tedy nemusíte ani v případě, že máte poškozené vlasy, nebo vlasy se sklonem k lámání.

Na výběr jsou 3 stupně nastavení teploty vzduchu a 2 možnosti nastavení rychlosti proudění vzduchu. Profesionální a zároveň šetrná péče. Balení obsahuje i difuzér, pro zvětšení objemu vlasů. Difuzér je ideální pomocník pro fénování kudrnatých vlasů. Díky rovnoměrnému rozptýlení tepla, po celé hlavě, nepoškodí kudrliny.

Další součástí je i 9 mm koncentrátor proudění vzduchu, který využívám hlavně pro styling účesu každý den. Při konečné fixaci dopomůže zase proudění chladného vzduchu (označení 0).

Pohodlná a příjemná manipulace

Ergonomický design a tvarování Signature Pro AC slouží k maximálnímu pohodlí při vysoušení vlasů. Díky ergonomickému tvaru se příjemně drží, a opravdu lehce se s ním manipuluje. Disponuje také dlouhým napájecím kabelem, který oceňuji hlavně při fénování v koupelně, kde nemám zásuvku zrovna na vhodném a dostupném místě.

Hlavní parametry Signature Pro AC CV7819FO

 • Hmotnost: 1000 g
 • Šířka: 10 cm
 • Výška: 5 cm
 • Délka kabelu: 8 m
 • Hloubka: 31 cm
 • Příkon: 2100 w
 • Rychlost proudění vzduchu: až 100 km/h
 • 3 stupně nastavení teploty
 • 2 možnosti nastavení rychlosti
 • součástí balení difuzér i 9 mm koncentrátor proudění vzduchu

Další vlastnosti Signature Pro AC

 • ergonomický design
 • 3krát delší životnost
 • snadná údržba
 • odnímatelná zadní mřížka
 • dlouhý napájecí kabel
 • možnost zavěšení

Rowenta, značka ekologické likvidace

Produkty od Rowenty jsou navržené pro ekologickou likvidaci a snadnou opravu. Dodávají po celém světe náhradní díly, i na modely, které se již nedají koupit. Pro většinu produktů, vyrobených od roku 2012, se zavázali držet náhradní díly skladem. Náklady na opravu v autorizovaných servisech jsou tedy méně nákladné než zakoupení nového zboží. Každý produkt Rowenty je právě z tohoto důvodu označený logem ,,opravitelný produkt po dobu 10 let“.

Výhody Rowenty Signature Pro AC:

-dlouhý napájecí kabel 1.8 m

-lehký

-možnost zavěšení

-pohodlná manipulace

-krátká doba vysoušení vlasů

-cenově dostupný fén s profesionální kvalitou

-výběr teplot

Nevýhody Rowenty Signature Pro AC:

-chybí sklopná rukojeť

-fén patří mezi hlučnější

Závěrečné shrnutí

S fénem Rowenta Signature Pro AC CV7819FO jsem maximálně spokojená a mohu jen doporučit. Mám ho již rok a půl, a za tu dobu nebyl sebemenší problém. Řekla bych, že v cenové kategorii, ve které se fén pohybuje, patří mezi nejlepší. Určitě nelituji investice.

Co považuji za menší nevýhodu je hluk při foukání. Signature Pro AC nepatří opravdu mezi tiché fény, ale kvalita a rychlost vysoušení mi to vynahrazuje. Možná bych ještě uvítala sklopnou rukojeť. Při balení na cesty zabere více místa, ale ani to není nic, kvůli čemu bych ho nemohla doporučit.