Krása a módaVlasy

Promelírování tmavých vlasů: 4 barevné možnosti

Promelírování tmavých vlasů: 4 barevné možnosti

Promelírování tmavých vlasů rozhodně není špatný nápad. Díky barevným proužkům vlasy krásně rozzáříte a dodáte jim zajímavý šmrnc. Pokud máte tmavé vlasy, možná nevíte, jakou barvu pro melír zvolit. Proto vám s výběrem vhodného odstínu pro promelírování tmavých vlasů poradíme.

Promelírování tmavých vlasů: jakou vybrat barvu?

Majitelky tmavé hřívy možná mají pocit, že jejich vlasy postrádají šmrnc. Ideální volbou je v takovém případě melír, se kterým lze vlasy prosvětlit a dodat jim na půvabu. Jaké barvy jsou vhodné pro promelírování tmavých vlasů? Nebojte, i vy si můžete vybírat:

  • Stříbrný melír
  • Blond melír
  • Červený melír
  • Fialový melír

Se stříbrným melírem to nepřehánějte

Kombinace tmavých vlasů a stříbrných melírů nejenže vypadá moc pěkně, ale v poslední době je to velmi moderní spojení. Jen upozorníme, abyste promelírování tmavých vlasů stříbrnými proužky nepřehnali. Také si dovolíme od této barvy odradit majitelky příliš dlouhé hřívy – stříbrné melíry mnohem lépe vyniknou na kratších vlasech.

Blond melír je klasika, která nezklame

Láká vás promelírování tmavých vlasů, ale nechcete se pouštět do experimentů? Pak sáhněte po blond melírech – je to totiž klasika, která vždy vypadá dobře a jednoduše vás nezklame. Můžete si dát jen pár pramínků, aby se zpestřil váš účes, nebo si nechte melíry udělat po celé hlavě – vaše hříva se pak příjemně prosvětlí.

Červený melír v tmavých vlasech krásně vynikne

Stejně jako blond, i červená barva je při promelírování tmavých vlasů taková jistota. Sluší nejen ženám s krátkými vlasy, ale i těm, které hrdě nosí dlouhé lokny. I zde platí, že červený melír může orámovat jen váš obličej (tedy že si uděláte jen pár pramínků zepředu) nebo mohou červené proužky oživit celou hlavu.

Na fialovou si netroufne každý

Fialová barva je krásná, troufne si na ni ale jen málokdo. Nechat si udělat fialové melíry ve vlasech chce trochu odvahy, protože je to přeci jen výrazná a odvážná kombinace. Pokud se nebojíte a rádi na sebe poutáte pozornost, pak je fialová vaše barva.