Krása

Nikdy nevyhazujte starý lak na nehty: můžete ho použít těmito 4 způsoby

Nikdy nevyhazujte starý lak na nehty: můžete ho použít těmito 4 způsoby

Proč nevyhazovat starý lak na nehty? Jednoduše proto, že ho můžete ještě použít. I když se vám už barva laku nelíbí, nebo vysychá a na nehtech hůř drží, existují situace, ve kterých vám může pomoci. Navíc se jedná o látku, která je klasifikována jako nebezpečný odpad, protože obsahuje hořlavé a toxické chemikálie. Pokud ho tedy správně nezlikvidujete, může způsobit řadu problémů. Vyhněte se proto vyhazování a použijte ho chytře.

1. Vyměňte lak s kamarádkou za jiný

Proč nevyhazovat starý lak na nehty? Protože může udělat radost některé z vašich kamarádek. Uspořádejte holčičí mejdan a požádejte své kamarádky, aby přinesly laky, které jim už neslouží. Vyměňte je vzájemně mezi sebou a spojte příjemné s užitečným.

Žena držící hrnek naplněný barevnými laky na nehty.

2. Spojte laky dohromady

Nelíbí se vám už barva laku, kterou jste používala? Nevadí! Nemusíte ho hned vyhazovat. Zkuste smíchat starý lak s jinou barvou laku, díky čemuž vytvoříte zcela nový odstín, který můžete začít znovu používat. 

3. Použijte bezbarvý lak 

Díky tomu, že lak nemá žádnou barvu, může vám posloužit jako lepidlo na díry v punčocháčích. Jednoduše díru v punčochách chytněte, okraje díry přitáhněte k sobě tak, abyste díru co nejvíc zmenšila a potřete ji lakem. Jakmile lak zaschne, díra bude jako zázrakem pryč.

4. Zorganizujte si pomocí laku věci

Starými barevnými laky můžete natřít například jednotlivé klíče k různým dveřím. Díky konkrétním barvám pak snadno a rychle poznáte, který klíč patří do jakého zámku. Už nebudete muset složitě hledat ten správný klíč, a díky tomu ušetříte spoustu času. Lakem si ale můžete označit také například různé složky ve svém pořadači nebo jiné předměty – fantazii se meze nekladou.

Růžový klíč s růžovým zámkem ve tvaru srdce na růžovém pozadí.

Co dělat s lakem, který je vyschlý a nepoužitelný

Udělejte si mezi svými laky pořádek a ty, které už opravdu nelze použít, odneste do speciálního koše na nebezpečný odpad nebo přímo do sběrny nebezpečného odpadu. Na internetu můžete snadno zjistit, kde ve vašem okolí se taková sběrna nachází. Popřípadě můžete zavolat do nehtového studia, kde vám jistě poradí, kam staré laky odnést k recyklaci.