Krása a módaVlasy

Proč mi nerostou vlasy? Poznejte 5 možných příčin

Proč mi nerostou vlasy? Poznejte 5 možných příčin

Vlasy jsou korunou krásy a většina z nás si na jejich vzhledu a zdraví zakládá. Někteří ale řeší otázku „proč mi nerostou vlasy?“ a trápí se. Pokud vlasy nerostou tak, jak byste si představovali, je na místě začít se pídit po možné příčině.

Proč mi nerostou vlasy? Tohle může být důvod!

Někdy nejsme tak úplně spokojeni s tím, jak rychle nám rostou vlasy. Ptáme se, proč tomu tak je. Chceme znát příčinu a ideálně také řešení. Tohle je 5 možných důvodů, proč vám nerostou vlasy:

  • Nadmíra stresu
  • Metabolická onemocnění
  • Nekvalitní výživa
  • Špatný stav vlasové pokožky
  • Vyšší lámavost vlasů

Nadmíra stresu

Všichni víme, že stres našemu tělu škodí a to v mnoha ohledech. Někdy je těch starostí nějak moc a my se třeba i dlouhodobě potýkáme s nadmírou stresu. I to může být důvod, proč stojíte před zrcadlem a ptáte se, proč mi nerostou vlasy. Stres je zkrátka prevít, který v těle dokáže ovlivnit řadu procesů a napáchat nemalé škody.

Metabolická onemocnění

Pro někoho možná naprosto neznámé téma, ale pravdou zůstává, že za nedostatečně rychlým růstem vlasů skutečně mohou stát různá metabolická onemocnění. Zde je na místě vyhledat lékaře, podstoupit potřebná vyšetření a domluvit se na dalším řešení.

Nekvalitní výživa

Skladba našeho jídelníčku dokáže mnohé – a to jak pozitivně, tak negativně. Pakliže tělu chybí určité látky, jako například železo, pak vlasy nerostou tak rychle, jak by mohly. V tom horším případě, kdy je nedostatek důležitých látek a živin dlouhodobý, pak může dojít i k jejich vypadávání.

Špatný stav vlasové pokožky

Ptáte se, proč mi nerostou vlasy? Na vině může být také špatný stav vlasové pokožky, která je základním předpokladem pro zdravé vlasy. Pakliže pokožka hlavy není v pořádku, například je příliš mastná nebo naopak příliš suchá, pak může dojít ke zpomalení růstu vlasů.

Vyšší lámavost vlasů

Poslední možnou příčinou, proč vám vlasy nerostou, je jejich zvýšená lámavost. Vlasy vám třeba rostou úplně normálně, ale kvůli zvýšené lámavosti nepřesáhnou určitou délku.