Krása a módaVlasy

Přírodní barvení šedivých vlasů: 6 snadných způsobů

Přírodní barvení šedivých vlasů: 6 snadných způsobů

Na hlavě se vám začaly objevovat první šediny a vy už přemýšlíte, jak je šikovně zamaskujete. Šednutí vlasů není jen známkou přibývajícího věku, často jsou na vině také další faktory, jako třeba stres, nemoc nebo genetika. Hledáte způsoby, jak na přírodní barvení šedivých vlasů? V tom případě jste na správném místě.

Jak na přírodní barvení šedivých vlasů?

Použití barev na vlasy není jediný způsob, jak zamaskovat šediny. Existují i přírodní způsoby barvení šedivých vlasů, které jsou k hřívě daleko šetrnější. Zkusit můžete některou z těchto metod:

  • Cibule
  • Černý čaj
  • Rozmarýn
  • Sezam
  • Akácie
  • Indický angrešt

Přírodní barvení šedivých vlasů za pomoci…

…cibule

Obyčejná cibule, která je nedílným základem mnoha pokrmů, může pomoci jako přírodní barvení šedivých vlasů. Odloupněte několik vrstev cibule, rozmělněte je a pastou si masírujte pokožku hlavy po dobu alespoň pěti minut. Nechte působit další půl hodinu až hodinu a poté opláchněte.

…rozmarýnu

Rozmarýn je aromatická bylina, kterou běžně používáme v kuchyni – nejčastěji třeba na maso. Hrstku rozmarýnu povařte s trochou šalvěje v hrnci vody, nechte zchladnout a následně používejte jako vlasové tonikum, které si vmasírujete do pokožky hlavy.

…sezamových semínek

Přírodní barvení šedivých vlasů je možné i za pomoci sezamových semínek. Rozmačkejte je ideálně v hmoždíři, přidejte k nim pár kapek mandlového oleje a vzniklou pastu si následně naneste do vlasů, kde ji nechte působit alespoň 20 minut. Poté opláchněte.

…akácie

Akácie je strom nebo keř, na kterém rostou bobulovité plody. V nich se nachází semínka, která vám mohou pomoci, pokud řešíte přírodní barvení šedivých vlasů. Potřebujete 10-20 semínek, které necháte nejdříve nasáknout vodou a poté je uvaříte. Následně rozmixujete, přepasírujete a vzniklé vlasové tonikum aplikujete do vlasů.

…černého čaje

 V černém čaji se nachází barvivo, které zvyšuje hladinu melaninu a keratinu. Oplachujte si proto vlasy černým čajem a to klidně několikrát do týdne.

…indického angreštu

Na první pohled se podobá tomu, který pěstujeme běžně na našich zahrádkách. Je ale větší a uvnitř má pecku. Několik těchto plodů rozmačkejte a smíchejte s kokosovým olejem. Pastou poté masírujte pokožku hlavy, nechte 20 minut působit a následně opláchněte.