Krása a módaMóda

Neobvyklé svatební šaty: moderní a trendy i ve svatební sezóně 2023

Neobvyklé svatební šaty: moderní a trendy i ve svatební sezóně 2023

Výběr svatebních šatů je jedním z bodů svatebního plánování, na který se většina nevěst těší. Návštěvy v salónu a dlouhé hodiny zkoušení mohou být nádherně stráveným časem ve společnosti kamarádek, sester a maminek, zároveň se ale mohou stát noční můrou. A to zejména v případě, že nechcete klasické svatební šaty.

Neobvyklé svatební šaty

Neobvyklé svatební šaty dnes najdete v nabídce mnoha salónů, protože ty progresivnější se snaží jít cestou co možná nejširší nabídky a pokrývají tak často i neotřelé představy budoucích nevěst. Stále však převažují modely, které jsou sice krásné, ale stále „na jedno brdo“.

Výběr svatební šatů by měl vycházet jednak z preferencí a osobnosti budoucí nevěsty, jednak z charakteru celé svatby. Oba tyto faktory však spolu velmi úzce souvisí, jelikož osobnost a preference nevěsty zpravidla určují i charakter celé svatby.

Kde neobvyklé šaty sehnat

Neobvyklé svatební šaty se tak často pojí s neobvyklým místem nebo tématem. Čili pokud se vaše svatba odehrává na pláži, můžete si sice vybrat klasické šaty ze salónu, ale možná si vystačíte i s obyčejnými letními šaty. Podívejte se například na madeirové šaty značky Answear Lab na e-shopu Answear.

Pokud bude vaše svatba „sportovní“ a odehraje se někde vysoko v horách nebo na krásném místě v přírodě, které je těžko dostupné, možná se vám budou hodit spíš krátké svatební šaty. Výhodou neobvyklých svatebních šatů je často nižší pořizovací cena, jelikož můžete „sáhnout“ do nabídky mnoha e-shopů.

Pokud plánujete nějakou tematicky laděnou svatbu ve stylu oblíbených filmů či seriálů a máte specifické požadavky ohledně šatů, spíše než pátrání v obchodech a salónech se vám patrně vyplatí obrátit se na švadlenu. Ačkoli se to nemusí tak zdát, finální cena na míru ušitých šatů se často ještě nižší než půjčovné ze salónu. Navíc vám takové šaty perfektně sednou a nemusíte se bát, že je během svatby zničíte.