KrásaVlasy

Přípravky na vlnité vlasy: 4 tipy, jak pečovat o kudrnatou hřívu

Přípravky na vlnité vlasy: 4 tipy, jak pečovat o kudrnatou hřívu

Jste majitelkou vlnitých vlasů? Pak určitě víte, že péče o ně není jen tak. Vlnité vlasy si vyžadují speciální zacházení a samozřejmě také nějaký váš čas. Pokud se ale o kudrlinky na hlavě staráte správně a dostatečně se jim věnujete, pak se vám za vaše úsilí zaručeně odmění. V dnešním článku vám dáme tipy, jaké přípravy na vlnité vlasy používat.

Jaké používat přípravky na vlnité vlasy?

Ať už máte vlasy kudrnaté, barvené nebo jakékoli, je třeba jim naslouchat. Vlasy si řeknou, co potřebují. Když budete dlouhodobě používat nevhodnou vlasovou kosmetiku, na vlasech se to projeví – rozhodně nebudou vypadat zdravě, ba spíše naopak.

Možná jen nevíte, jaké používat přípravky na vlnité vlasy a s jakými produkty o svou kudrnatou hřívu správně pečovat. A s tím vám poradíme. Pokud máte vlnité vlasy, neměly by vám doma chybět tyto přípravky na vlnité vlasy:

  • šampon pro vlnité vlasy
  • kondicionér pro vlnité vlasy
  • tekuté krystaly
  • maska na vlnité vlasy

Šampon

Když se v drogerii postavíte před regál s šampony, půjde vám až hlava kolem z toho, kolik možností je k mání. Vás by ale měly zajímat pouze šampony určené pro vlnité vlasy. Tyto balzámy často obsahují složky, které vlasy vyživují a dodávají jim vše, co potřebují. Mnohé ženy používají i šampony pro suché vlasy, čímž nelze nic pokazit.

Kondicionér

Obdobně jako s šampony se to má i s kondicionéry. Je škoda, že tolik žen (i majitelky rovných vlasů) používání kondicionéru vědomě vynechávají. Jenže pokud máte kudrnaté vlasy, použití vhodného kondicionéru by pro vás mělo být samozřejmostí.

Tekuté krystaly

Mezi přípravky na vlnité vlasy patří také tekuté krystaly, o kterých jste také mohli slyšet jako o hedvábí na vlasy. Tento produkt má podobu olejíčku, který se aplikuje do vlasů. Jeho úkolem je kudrnatou hřívu chránit proti teplu.

Maska na vlnité vlasy

Čas od času je na místě dopřát kudrnatým vlasům masku. I zde vybírejte produkty určené pro péči o vlnité vlasy. Použití masky stačí jednou za 14 dní. Pokud ale pozorujete, že vaše vlasy nejsou ve formě, neváhejte masku aplikovat i co každý týden.