Krása a módaMóda

Kombinace barev s fialovou: 4+1 barva, které dokonale pasují k fialové

Kombinace barev s fialovou: 4+1 barva, které dokonale pasují k fialové

Není to tak dávno, kdy fialová barva patřila mezi ty odstíny, které buď zbožňujete, nebo naopak nenávidíte. Mnoho žen si neumělo představit, že by fialovou obléklo. Jiné zase neznaly ty správné kombinace barev s fialovou a jednoduše nevěděly, jaké další barvy se k tomuto odstínu hodí. Dneska už je to ale jinak, fialová je ne vzestupu a její popularita roste. A my vám poradíme kombinace barev s fialovou, které k sobě pasují.

Kombinace barev s fialovou: co s čím nosit a jak barvy sladit?

Jestliže i vy patříte k ženám, které se fialové vyhýbají jen proto, že nevědí, jak ji nosit, pak je dobře, že si čtete tento článek. Mezi ideální kombinace barev s fialovou podle nás patří:

  • Fialová + sytě zelená
  • Fialová + šedá
  • Fialová + mentolová
  • Fialová + červená
  • Fialová + růžová

Fialová + sytě zelená

Nejen fialová, ale také sytě zelená patří mezi ty barvy, které se v našich šatnících až tak často neobjevují. A to je škoda. Nejenže vypadají skvěle samy o sobě, ale ještě o něco lépe vypadají, když je sladíte dohromady.

Pro někoho možná na první pohled divočina, ale jakmile dáte tyhle dvě barvy k sobě, rázem se přesvědčíte o tom, že to vlastně nebyl vůbec špatný nápad.

Fialová + šedá

Fialová je barva elegantní, zrovna tak ale můžeme mluvit i o šedé. Co to znamená? Že když k sobě dáte fialovou a šedou, nemůžete udělat chybu. Je to osvědčená kombinace barev s fialovou, která vám pomůže vytvořit elegantní a ležérní look.

Fialová + mentolová

Nebojte se k sobě sladit fialovou s mentolovou. Co se mentolové týče, je to poměrně žádaná barva, která se hodně nosí. My proto radíme všemi deseti, abyste tyhle dva odstíny dali k sobě a jsme přesvědčeni, že tohoto rozhodnutí nebudete litovat.

Fialová + červená

V tomto případě můžeme mluvit o klasice. Fialová ve společnosti červené vypadá zajímavě. Obě barvy se vzájemně podporují a jedna dává té druhé krásně vyniknout.

Fialová + růžová

Mezi naše kombinace barev s fialovou rozhodně musíme zařadit také dvojici fialová + růžová. Tyhle dvě barvičky k sobě mají už na první pohled velmi blízko. Proto nikoho nepřekvapí, že dohromady vypadají vkusně.