Krása a módaMóda

Příprava na jaro 2024! Poradíme 10 věci co nosit

Příprava na jaro 2024! Poradíme 10 věci co nosit

Pokud jste se ještě nestihli ponořit do módních trendů, které přinese jaro, nevadí. Naše redakce dala dohromady seznam módních kousků, které ocení každá žena. A možná máte některé oblečení ve vašem šatníku. V takovém případě máte u nás plus body navíc!

1. V duchu udržitelnosti

Udržitelnost se stává stále důležitějším aspektem módního průmyslu a jaro 2024 přináší vlnu ekologických módních trendů. Od recyklovaných materiálů až po udržitelné výrobní postupy. Pokud chcete zůstat šik, volte lněné nebo bavlněné oblečení. Zkrátka to, kde vítězí kvalita nad kvantitou.

2. Živé odstíny a jemné pastelové barvy

Jaro je synonymem pro živé barvy a jemné pastely a letošní rok není výjimkou. Nosit se budou výrazně oranžové, růžové barvy až po dětskou modrou a šeříkovou. Nezapomínejte ani na barvu roku Peach Fuzz, kterou ještě navíc můžete kombinovat s čímkoli.

3. Nostalgické módní návraty

Móda často čerpá inspiraci z minulosti a letos na jaře tomu není jinak. Na jaře 2024 budeme svědky návrat oblečení inspirovaných 70. lety a to včetně grunge 90. let až po obleky inspirované 80. lety.

4. Šortky ve všech podobách

Klíčovým kouskem jara jsou šortky, jak jsme mohli vidět na přehlídkových molech Isabel Marant, Khaite a Prada. A to od bermud, které sahají těsně nad kolena, až po ty s mikro mini lemem. Kombinovat je můžete s blejzry a vysokými botami nebo lodičkami na žabičkovém podpatku.

5. Kouzlo minimalismu

Uvolněná luxusní minimalistická atmosféra pokračuje i na jaře. Vsadit můžete na osvědčenou klasiku v podání bílé halenky až po androgynní obleky nebo minimalistické večerní šaty. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na minimalistické doplňky, které by měly být nenapádné a zároveň precizní.

6. Nádech businessu

Pamatujete na to, jak se v osmdesátkách a devadesátkách nosily ve velkém blejzry? Tak i tento trend se letos vrací. Pracovní oděvy nošené mimo kancelář se stávají letos opravdovým hitem. Chybu tak rozhodně neuděláte s bílým oversized kompletem, jelikož je bílá dalším z barevných trendů letošního jara a léta.

7. Po vzoru volnočasových aktivit

Základem trendu ve stylu volnočasových aktivit zůstávají uvolněné obleky, bundy, cargo kalhoty a košilové šaty. Tentokrát je však uvidíme v barvách jako je hořčicové žlutá, inkoustově modrá a dokonce i tyrkysově zelená.

8. Rudá jako rak

Rozlučte se s Barbie růžovou, protože nejžhavější barvou pro rok 2024 je zářivě červená barva. Nebojte se ji vynést od hlavy k patě, nebo jen jako překvapivý akcent v podobě kabelky nebo bot. Skvěle se hodí k sytým nebo kakaovým a jemným krémovým tónům.

9. Posilněná sportem

Trend athleisure stále dominuje módní scéně a zůstane tu s námi i na jaře 2024. Společně tak prozkoumáme nejnovější módní kousky inspirované activewear, které bez námahy kombinují pohodlí a styl. A jedním z nich jsou i tenisky v bílých nebo béžových odstínech, které můžete vynést ke všem a to včetně šatů.

10. Odvážné doplňky

Doplňky dokáží proměnit každý outfit a na jaře je potřeba se jimi trochu odlišit. Pravidlo zní: Čím větší, tím lepší. A to platí o všech doplňcích. Pokud si tedy budete pořizovat nový šperk, kabelku nebo sluneční brýle, sázejte na velikost.