KrásaKrása a móda

Přechodová péče o pleť: Jak se připravit na podzim

Přechodová péče o pleť: Jak se připravit na podzim

Léto je období slunečních paprsků, koupání, zábavy a odpočinku. Toto období má však negativní vliv na naši pleť – slaná nebo chlorovaná voda, sluneční paprsky, klimatizace, voděodolný make-up, to všechno jsou faktory, které mají na naši pleť negativní vliv. Přelom léta a podzimu je ideální doba na její péči. Jak připravit naši pleť na podzim? Inspirujte se těmito tipy.

Hloubkové čištění

Pokožka je během léta hodně namáhaná. Používáme krémy s SPF faktorem, vystavujeme ji slunečnímu záření, používáme voděodolné make-up. Nesvědčí jí ani slaná nebo chlorovaná voda. Pokožka může být více vysušená nebo se naopak může více mastit. Po létě je dobré pleť dokonale vyčistit. S tím nám pomůže kvalitní peeling nebo hloubkově čistící pleťová maska. Ty nás zbaví odumřelých kožních buněk. Vyzkoušejme také pleť napařit. Do horké vody přidáme několik kapek tea tree olejíčku, který má dezinfekční účinky. Takto připravíme pleť na aplikaci dalších kosmetických přípravků.

Dostatečná hydratace

Pokožka může být vysušená. Pořizujeme-li si denní krém pro přechodové období, je potřeba volit takový, který nabízí dostatek hydratace. Šikovným pomocníkem je v tomto případě kyselina hyaluronová, kterou by měl obsahovat. Posílí kožní bariéru. Vybíráme takový, který bude obsahovat ochranné antioxidanty proti sychravému počasí a podzimnímu smogu. Pozitivní vliv na hydrataci může mít tonikum, které použijeme na pokožku po jejím vyčištění, ještě dříve, než naneseme denní krém. Pozor na obsah alkoholu, ten by mohl pleť vysušovat.

Dopřejme pleti relax

Vyzkoušet můžeme třeba bylinné napářky nebo regenerační masky vyrobené z plátýnka. Po jejich aplikaci musíme chvíli odpočívat a nechat je působit.

Výměna krémů

Pro letní období je vhodný lehký pleťový krém, který pokožku nezatěžuje. Pro podzimní čas je vhodnější volbou krém, který je hydratační a obsahuje více výživných látek. Pořizujeme si tedy raději krémy, které mají konzistenci hutnější. Ty připraví naši pokožku na chladné zimní počasí a výkyvy teplot. V podzimním období musí naše pleť odolávat výkyvům teploty a odlišné vlhkosti vzduchu, zaslouží si tedy pečlivou péči. Kromě kyseliny hyaluronové má také pozitivní vliv urea.