Krása

Postupně sestříhané vlasy s ofinou

Postupně sestříhané vlasy s ofinou

Postupně sestříhané vlasy patří v kadeřnickém světě k účesovým stálicím. Proč byste o nich měla přemýšlet, komu sluší? A ke komu se hodí ofina?

Pro koho se hodí sestříhané vlasy

Postupné sestříhání se hodí pro různé délky vlasů. Sestříhat do šmrncovního stylu lze v zásadě všechny:

  • krátké
  • polodlouhé
  • dlouhé

Ostatně aktuálním trendem je sestříhaný účes zvaný shag, který je typický pro polodlouhé a krátké vlasy. Vidět jste ho mohla třeba na Miley Cyrus.

Šikovný zásah kadeřnice navíc vlasům dodá strukturu a tvar. Postupně sestříhaní tak pro vás může být řešením, pokud zápolíte s nedostatečným objemem své kštice. A to ať už od přírody nebo v souvislosti s věkem. Vrstvený střih je skvělou variantou pro zralé dámy, které mohou s kvalitou vlasů bojovat. Zakamufluje slabé a jemné vlasy a zároveň působí mladistvě a moderně.

V obou případech ale musíte k zástřihu přistoupit s citem, u vlasů, jichž opticky není mnoho, nelze ubírat nijak razantně. Sestříhání naopak skvěle odlehčí majitelkám příliš hustých nebo těžkých vlasů.

Podobně navržený účes je také ideální variantou, pokud se nechcete ostříhat zcela. Toužíte po dlouhých vlasech, ale jejich kvalita není stoprocentní? Je potřeba se smířit s tím, že nejrůznější masky a další přípravky váš problém vyřeší jen částečně.

Ostříhání pomůže vašim vlasům k ozdravení i odlehčení

Jednou zničené vlasy ale nikdy zcela „neopravíte“. Musíte je ustřihnout. Pokud se vám ale nechce do razantního zástřihu, třeba proto, že vám nesluší krátké vlasy, postupně sestříhaný účes může být řešením, jak odstranit nejvíce poškozené části a dopřát hřívě prostor pro regeneraci.

A pozor, možná budete po ostříhání poněkud překvapena: Díky odlehčení vaše vlasy mohou změnit tvar, neboť se dosud tíhou samy narovnávaly. Je tak možné, že v zrcadle „potkáte“ i dávno ztracené vlny.

Postupně sestříhané vlasy jsou stále populární, protože se jedná o univerzální styl, který sluší každé ženě. Stačí zvolit správnou techniku střihu. Ta souvisí s tvarem obličeje, podle toho, které partie je potřeba jemně potlačit a kam naopak může být žádoucí pozornost připoutat. S tímto účesem dokážete vyvážit třeba příliš široké čelisti.

Podtrhnout rysy obličeje navíc dokáže i adekvátně zvolená ofina. Variant je mnoho a vybere si každá žena. Krátká ofina tak například více odhaluje asymetrii tváře, hodí se proto hlavně pro ženy s půvabným symetrickým obličejem. Ta dlouhá naopak skvěle maskuje drobné linky a vrásky na čele i v partii očí. Je tak lichotivá v pozdějším věku.