Krása

Postupka a vlasy: Komu sluší a jak se ostříhat doma?

Postupka a vlasy: Komu sluší a jak se ostříhat doma?

Postupka není jen v kartách. Komu lichotí postupně sestříhaný účes a jak si takový jednoduše vytvořit i doma?

Jaké jsou výhody postupně sestříhaných vlasů

Postupně sestříhané vlasy mohou být pomyslnou záchranou hlavně pro majitelky jemných vlasů, které postrádají objem. Díky sestříhání získá váš účes na plasticitě a pohybu, vrátíte tak svým kadeřím „život“. Kratší vlasy jsou vzdušné a lépe se upravují.

Stejně tak jde o zajímavé řešení, pokud vás už klasicky dlouhé vlasy nudí, ale ostříhat na krátko se nechcete, případně to pro vás není vhodné. Sestříhané vlasy jsou navíc samy o sobě dost variabilní, můžete je vyfoukat dohladka nebo stylizovat do rošťáckého rozcuchu.

Komu sluší postupný sestřih

Zohlednit byste před stříháním měla především tvar svého obličeje a texturu vlasů. Stupňovité sestříhání lze uplatnit na rovné i kudrnaté vlasy. Delší vlasy lichotí zejména kulatému obličeji, který se tak opticky „protáhne“. U opravdu dlouhých vlasů je pak lepší sestříhat je více plynule, účes tak působí přirozeněji, nikoli „geometricky“ jako zuby.

Co se týče náročnosti údržby, kterou musíte vždy brát v potaz, u stupňovitě sestříhaných vlasů se v zásadě nemáte čeho obávat. Tento styl je k následné úpravě velmi jednoduchý. Prameny se pro objem foukají přes kulatý kartáč, následně můžete použít lak pro zafixování.

Ideální je se minimálně před prvním střihem svěřit zkušenému kadeřníkovi. Pokud si ale dostatečně věříte, můžete se o stupňovitý sestřih pokusit i sama. Jak na to?

Jak se ostříhat doma

Stříhat vlasy budete po jednotlivých sekcích. K tomu je ideální si je rozdělit na prameny. Oddělovat je začněte v horní části hlavy, a to na pravé a levé straně. Každý z nich ještě rozdělte na dvě části od temene hlavy k čelu a od temene hlavy ke krku.

Stejně tak si rozdělte vlasy na straně, a to opět vpravo i vlevo. První dva prameny by měly začínat v oblasti spánků a končit u uší. Vlasy v dolní části můžete ponechat, ty stříhat není nutné.

Stříhat začněte odshora. I v tomto případě platí klasická kadeřnická poučka, že je vždy lepší se do toho nůžkami „opřít“ spíše méně než více. Stříhat byste navíc měla mokré vlasy a v takovém případě to platí tím spíše, neboť po uschnutí se vám o něco zkrátí.