Krása a módaMóda

Pohodlné boty do práce: 3 tipy, jak pro sebe vybrat ty pravé

Pohodlné boty do práce: 3 tipy, jak pro sebe vybrat ty pravé

Hledáte pohodlné boty do práce, díky kterým se večer nesvalíte doma na gauč s šíleně bolavými chodidly? Pokud během pracovní směny celou dobu stojíte (nebo jste na nohou její převážnou část) jsou kvalitní a především pohodlné boty jednoduše nutnost. Poradíme vám, jak pro sebe vybrat ty pravé.

3 tipy jak vybrat pohodlné boty do práce

Stojíte-li během pracovní doby na nohou, může pro vás být po celém dni každý krok doslova utrpení. Lidé, kteří toho v práci hodně nachodí nebo dlouho stojí, velmi rychle poznají dopady nekvalitní pracovní obuvi. Níže najdete 3 užitečné rady, jak pro sebe najít pohodlné boty do práce a podle čeho se při výběru rozhodovat.

Čemu věnovat pozornost:

  • Podrážce
  • Svrchní materiál
  • Velikost

Proč záleží na podrážce?

Věřte nebo ne, ale klíčovým prvkem u pracovní obuvi je bezesporu podrážka. Pohodlné boty do práce určitě nebudou ty, které mají příliš tenkou podrážku, protože taková podrážka nedokáže chodidlům zajistit důležité tlumení otřesů. V botách s tenkou podrážkou ucítíte každou nerovnost.

Vhodné jsou boty mající hrubší podrážku s pěnovými elementy. Tyto podrážky jsou pružné, měkké a elastické. Zajistí vám pohodlí na každém kroku.

Pozor na materiál

Chcete pro sebe pohodlné boty do práce? Pak věnujte pozornost i svrchnímu materiálu. I ten může z velké části promluvit do toho, jak komfortní daná obuv bude. Pokud pracujete na místě, kde je teplo, vyhněte se botám vyrobeným ze syntetických materiálů – raději volte boty se síťkou, která propustí vzduch a zabrání nepříjemnému pocení nohou.

Velikost je důležitá

Ne nadarmo se říká, že na velikosti záleží. A pokud jde o pohodlné boty do práce, pak se pod tohle nepsané pravidlo klidně podepíšeme. Při výběru bot mějte na paměti, že naše nohy mají tendenci během dne otékat. Je důležité, abyste chodidlům zajistili dostatek místa. Pozor také na dostatek prostoru pro prsty – vyvarujte se proti obuvi s úzkou špičkou.