Krása a módaVlasy

Podzimní účesy pro baculky: Těmito neuděláte chybu

Podzimní účesy pro baculky: Těmito neuděláte chybu

Patříte mezi majitelky kulatějšího a baculatějšího obličeje, ale toužíte po tom vypadat trochu štíhleji? Pak vám může pomoci vhodně zvolený účes. Vyberete-li si správný střih, dokáže s vámi udělat divy. Pomůže totiž obličej zeštíhlit a zjemnit. Na co se tedy zaměřit?

Prim hraje délka vlasů

U baculek hraje prim délka vlasů. Delší vlasy pomáhají zakrýt okraje tváře a obličej opticky prodlouží. Krátký střih naopak může nějaké to kilo přidat. Také zdůrazní nedostatky v obličeji i v okolí krku. U baculek není vhodná ani délka vlasů těsně pod bradu. Tím ji můžete zvýraznit. Ideální délka pro delší vlasy je alespoň po ramena. Dobrou volbou může být třeba mikádo. Zkuste také model střižený do podkovy – u obličeje máte vlasy delší, než jsou ty na krku. Takovýto střih dokáže tvář dokonale opticky protáhnout. Využijete-li navíc asymetrické sčesání k jedné straně, prodloužíte si krk a uberete si nějaké to kilo navíc.

A co ofina?

Patříte mezi milovnice ofiny? Ani baculky se jí nemusejí zříkat, jen je potřeba zvolit vhodný střih. Rozhodně si nenechte vykouzlit ofinu rovně střiženou. Ta může váš obličej opticky zkrátit a rozšířit. Vhodnou volbou je ofina asymetrického střihu. Ta pomůže obličejové kontury opticky zeštíhlit a zjemnit. Chybu neuděláte ani s ofinou k jedné straně nebo sestříhanou na patku. Ta představuje také skvělé řešení. Délka může být kratší nebo dlouhá. Tu můžete lehce zvlnit nebo pro její přichycení použít ozdobnou sponu.

Tetování pro baculky

Čarujte s účesy vrstvenými nebo sestříhanými

I vrstvené účesy vám nějaké to kilo opticky uberou. Postačí si nechat vykouzlit takový, který bude zasahovat do tváře. Díky tomu zamaskujete problematické části obličeje. Ideální volbou je střih postupný, který má pokračování pod bradou. Můžete si dát vlasy do culíku a několik pramenů nechat spadnou do tváře. Chcete-li si nechat vrstvený střih, vrstvy přidávejte především v oblasti, kde jsou lícní kosti. V žádném případě na vlasech nedělejte vlny. Ty by mohly nějaké to kilo opticky přidat.