Móda

Plavky pro starší dámy: Jaké zvolit pro léto 2023?

Plavky pro starší dámy: Jaké zvolit pro léto 2023?

Letní plavková sezóna se blíží, a to pro všechny bez rozdílu věku. Jaké plavky tedy letos zvolit k vodě, když už patříte mezi starší dámy? Vsadit můžete na klasické střihy, které patří mezi nejvhodnější plavky pro seniorky, ale i na méně tradiční střihy, jež ale rovněž zamaskují všechno potřebné.

Jednodílné plavky

Jednodílné plavky jsou nejrelevantnějším modelem pro starší dámy. Takové plavky jsou ideální pro starší ženy neboť skryjí nedostatky postavy a naopak zvýrazní krásy siluety. Při výběru je potřeba upřednostňovat jednodílné plavky s ramínky, neboť ty bez nich by nezaručily dostatečnou podporu pro poprsí. Největším trendem letošního roku pak budou tvarově asymetrické jednodílné plavky. Skvělé jsou i kousky s volánky, jež dokáží vyvážit siluetu. Volánky dodávají objem tam, kde chybí, dělají tedy postavu lépe proporcionální. 

Plavky v pastelových barvách

Ženy staršího věku si mohou zvolit plavky jakékoliv barvy, jen příliš zářivé neonové odstíny jsou tabu. Nicméně ideálním řešením jsou pastelové barvy – korálová, broskvová, decentně žlutá. Na ženách se světlou pletí totiž budou tyto Zralé ženy nemusí volit obyčejné plavky, dobrou volbou je i model s potiskem – hlavně se ale vyvarujte „babičkovským“ vzorům. Nejrelevantnějším potiskem je pruh, jenž při vertikální poloze zeštíhluje. Kdo se nebojí módních experimentů, může zvolit plavky se zvířecími motivy.

Plavky s vysokými kalhotkami

Módní návrháři se letos inspirují retro vzhledem, a je to cítit i v plážové módě. Hlavní hit sezóny? Samostatné retro plavky s vysokými kalhotkami! Takový model je ideální pro ženu nad 50 let, protože za vysokým pasem se schová nedokonalé břicho. A přidá i na výšce – díky vysokému střihu kalhotek je silueta natažená, takže se postava zdá vyšší a štíhlejší.

Tankiny

Dávno zapomenuté tankiny jsou tuto sezónu opět v módě. Tankiny jsou plavky, kde vršek má střih jako tričko. Tankiny jsou tedy zvláště vhodné pro baculatější seniorky – i dáma s kyprými tvary se bude v takovýchto plavkách cítit maximálně uvolněně. Zkrátka tankiny jsou nejpohodlnější a zanechají nedostatky postavy skryty před očima zvědavců.