Vlasy

Platinový přeliv na vlasy: Dosáhněte oslnivé blond ve 2 krocích

Platinový přeliv na vlasy: Dosáhněte oslnivé blond ve 2 krocích

Platinová barva je vysněnou metou řady žen. Co všechno musíte podstoupit, abyste jí docílila? A jakou roli hraje přeliv?

Dopřejte si platinovou hřívu

Na úvod vás možná poněkud zklameme: Skutečně se vzácně vyskytují i světlovlasí jedinci, kteří mají platinovou blond na hlavě od přírody. Není jich ale mnoho.

A pokud nenajdete ve svém rodokmenu nějaké ty předky ve Skandinávii, pravděpodobně se vás podobná genetická výhoda netýká. Spolehnout se budete muset na peroxid. Po něm sahá řada žen. Platinová blond zřejmě nikdy nevyjde z módy a jde o barvu, se kterou na sebe upoutáte pozornost.

Krok první: zesvětlení

Docílit jí ovšem není vyloženě snadné. Nejjednodušší je práce s přirozeně tmavě plavými odstíny. Platí, že čím tmavší je vaše původní barva vlasů, tím náročnější a delší celý proces bude. Tmavé vlasy obsahují mnoho mezaninových zrn a nelze tak dosáhnout světlého odstínu během prvního kroku barvení.

Dámy, které mají černé vlasy, se víceméně povinně budou muset svěřit do rukou kadeřníků. Podobné radikální proměny doma určitě nezkoušejte. S největší pravděpodobností byste se zvládla dopracovat k mosaznému či oranžovému odstínu. Záleží i na složení odbarvovače. Platí, že:

  • hydroxid amonný – odbarvuje do zlatova
  • uhličitan amonný – odbarvuje do plava

Zesvětlení vlasů je podmíněno odstraněním většiny pigmentu z vašich pramenů. Celý proces je tak poměrně náročný. Aby ho vlasy zvládly zdárně absolvovat, měly by být rozhodně v dobré kondici.

Krok druhý: aplikace přelivu

Pokud se vám podaří vlasy zesvětlit, nemáte stále ještě zcela „vyhráno“. Místo vysněné platinové barvy na vás ze zrcadla může zhlížet žlutá, za níž by se rozhodně nemuselo stydět žádné roztomilé velikonoční kuřátko.

Do konečného odstínu bude tak kštici potřeba doladit aplikací platinového přelivu. Kromě platinových barev vám kýženého odstínu pomohou dosáhnout i přípravky stříbrné. Řiďte se tak vždy popisem výrobce.