Krása a módaVlasy

Paleta barev na vlasy: jaké možnosti máte v roce 2024?

Paleta barev na vlasy: jaké možnosti máte v roce 2024?

Paleta barev obecně je tak široká, že ji téměř my jakožto lidé nedokážeme postihnout. A stejně tak i paleta barev na vlasy. Zde sice nemáme zastoupen každý myslitelný odstín, oproti minulosti, kdy byl jejich výběr omezený, se naše možnosti však podstatně rozšířily. Kdybychom sečetly všechny odstíny od všech výrobců, které jsou všude po světě k dostání, patrně bychom se pohybovaly ve vysokých tisících.

Od obyčejných přirozených barev po bláznivé a neotřelé experimentování

I na českém trhu je výběr neskutečný, přestože se sem pochopitelně nedostává nabídka celá. Obecně lze rozdělit sortiment na řady produktů, které se zaměřují především na přirozené odstíny a na ty, které se specializují na extravagantnější barvy.

Chcete-li změnit barvu svých vlasů, ale stále zůstat u přirozených odstínů blond, hnědé, zrzavé a černé, vaše možnosti jsou nepřeberné. Zkuste dlouhotrvající šampony Palette od značky Schwarzkopf. Sáhněte po barvách Oleo Intense od Syossu nebo dejte šanci řadě Casting Créme Gloss od firmy L´Oreal Paris. Firem, které ale vyrábí barvy na vlasy v přirozených barvách je skutečně mnoho a můžete tak snadno vybírat podle svých preferencí.

Neokoukané barvičky

Pokud však toužíte po nějaké barvě, která není tak obvyklá, musíte lépe hledat. Zejména v drogeriích je jejich výběr poměrně omezený.

  • Schwarzkopf LIVE
  • Crazy color
  • Aloxxi
  • Maria Nila
  • Directions

Především pro blondýnky, které chtějí docílit pastelové růžové, meruňkové nebo lila je k dostání barva Schwarzkopf LIVE, jejíž pořizovací cena se pohybuje okolo 150 korun. Odstíny jsou to ale velmi světlé, a proto na tmavých vlasech bez předchozího zesvětlení patrně nebudou vidět. Pro lepší efekt je nutné sáhnout mimo drogerii, a proto počítejte i s vyšší cenou.

Vyzkoušejte například jeden z odstínů značek Crazy Color, Aloxxi, Kallos, Maria Nila nebo Direction. Paleta barev na vlasy je u těchto značek široká, avšak počítejte s tím, že většina z nich vydrží pouze několik umytí.