KrásaKrása a módaMódaNezařazené

Ombré oblečení jako hit sezóny? Poradíme, jak ho nosit

Ombré oblečení jako hit sezóny? Poradíme, jak ho nosit

Znáte ombré vlasy, ale o ombré oblečení jste zatím neslyšely? Pak si pište, že letos o něm zaručeně uslyšíte. Jedná se o oblečení s pozvolným barevným přechodem. Nejčastěji ombré efekt uvidíte na dlouhých sukních, šatech či na šátcích. Nosit je můžete i vy.

Ombré z kadeřnických salónů putuje do módy

Ombré efekt nejprve odvládl kadeřnické salóny a zdá se, že v tomto roce vtrhne do módy. Zapomeňte na nudnou batiku a pořiďte si do šatníku raději kousky s barevným přechodem.

Výhodou ombré oblečení je, že působí elegantnějším a uhlazenějším dojmem než batika. Přitom je veselé a živé, na jarní a letní období přímo ideální.

Plisované sukně s ombré efektem

Nejčastěji můžete vidět barevné přechody na plisovaných sukních nebo šatech. Na jednotlivých skladech je totiž barevný efekt nádherně viditelný a barvy krásně hrají. S čím barevné sukně nosit? Nejlépe s jednobarevnými basic topy. Doporučit můžeme především bílou a černou barvu.

Ombré kousky můžete také kombinovat s oblečením ve stejné barvě jakou mají barevné přechody. Máte-li tedy například sukni s nejrůznějšími odstíny modré, obléci k ní můžete třeba jednobarevnou modrou košili.

Ombré se nevyhýbá ani doplňkům. Chchte-li svůj nudný outfit oživit, není nic snazšího než ho doplnit barevným šátkem s ombré efektem.

Vyrobte si ombré oblečení doma

Máte-li doma světlé tričko nebo sukni, můžete je snadno proměnit v nové moderní kousky. Jak na to? Rozmíchejte v hrnci barvu na textil a mokrý světlý oděv pomalu namáčejte do barvy. Spodní část oděvu namočte a čekejte, potom namočte další kousek oděvu a opět čekejte. Nakonec ponořte do hrnce celé tričko nebo sukni. A máte hotovo. Díky tomu, že jste oděv namáčely postupně, vznikne na něm krásný ombré efekt.