Krása a módaVlasy

Olej na suchou pokožku hlavy: 4 oleje, díky kterým se jí zbavíte

Olej na suchou pokožku hlavy: 4 oleje, díky kterým se jí zbavíte

Suchá pokožka hlavy je velkým problémem, neboť pokožka hlavy je jakousi živnou půdou pro vaše vlasy. Pokud není v pořádku vaše pokožka, nemůžete mít ani zdravé vlasy. Mezi příznaky suché pokožky můžeme zařadit svědění, začervenání, lupy ale také bolest. Dnes vám přinášíme několik tipů, jakými čistými oleji můžete účinně pečovat o suchou pokožku hlavy.

  • Kokosový olej
  • Tea tree olej
  • Jojobový olej
  • Olivový olej + jedlá soda

Kokosový olej

Toto je naprostá klasika. Když nevíte co, kokosový olej je lék téměř na všechno. Má velké bakteriální a antiseptické účinky, a tak vaši pokožku zklidní. Menší množství oleje vmasírujte konečky prstů do pokožky hlavy a nechte působit 15 minut. Poté si umyjte vlasy zklidňujícím šamponem.

Tea tree olej

Tea tree olej je malý asijský zázrak. Jedná se o olej z čajovníku a velmi příjemně voní. Kromě toho, že má zklidňující účinek, působí také léčivě. Dostupný je v drogeriích a lékárnách v malých lahvičkách. Tea tree olej smíchejte například s kokosovým nebo olivovým olejem a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte působit 15 minut a poté si umyjte vlasy zklidňujícím šamponem.

Jojobový olej

Jojobový olej je velkým pomocníkem v péči o vlasy. Kromě vlasů je ale také velkým pomocníkem při péči o suchou pokožku hlavy. Má jako ostatní oleje protizánětlivé účinky. Pár kapek jojobového oleje přidejte do každé dávky šamponu, kterým si myjete vlasy, čímž zabráníte dalšímu vysušování pokožky šamponem.

Olivový olej + jedlá soda

Smícháním olivového oleje s jedlou sodou v poměru 1:1 získáte účinného pomocníka při boji proti suché pokožce s lupy. Struktura jedlé sody vám pomůže zbavit peelingem lupů z pokožky hlavy a olivový olej pokožku hlavy současně hydratuje.