Vlasy

Odstíny zrzavých vlasů: Kolik jich je a jak vybrat ten nejlepší pro rok 2024?

Odstíny zrzavých vlasů: Kolik jich je a jak vybrat ten nejlepší pro rok 2024?

Možná si pohráváte s myšlenkou, že byste se stala ohnivou zrzkou. Jak tuto barvu nosit a které odstíny vlastně existují?

Kolik odstínů znáš, tolikrát jsi zrzkou

Zrzavá je barva, která se periodicky vrací na výsluní. Ostatně zrzky mají pověst sexy dračic. Nejnověji odstartoval boom tohoto odstínu seriál Dámský gambit. Herečka Anya Taylor-Joy je od přírody světlá blondýnka, před kamerou ji ale můžete vidět jako zrzku.

Zrz má celou řadu podob a kadeřníci konstatují, že svou rozmanitostí se tato dynamická barva vyrovná blond. Některé nejznámější odstíny jsou například:

  • měděná
  • hnědočervená
  • jahodová blond
  • skořicově hnědá

Přizpůsobit se tak dá zrzavá široké škále žen. Primárně tyto tóny sluší kadeřím zástupkyň teplého barevného typu.

Neutralizovat tyto barvy lze béžovými tóny. Vhodnější pro majitelky studeného barevného typu jsou tóny švestkové, v nichž se objevuje studenější modrý podtón. Doporučit tak lze spíše odstíny, které přecházejí do fialova než klasickou zrzavou.

Kadeřníci apelují na své klientky, aby se nepokoušely o změnu za každou cenu. Ačkoli barvy na vlasy nekladou žádná omezení, je potřeba respektovat přirozenou barevnou paletu. Ta nám totiž vždy lichotí nejvíc.

Jak na luxusní zrz vlasy

Spolehnout se na vágní ukázku odstínu z krabičky nebo vlastní nezkušený úsudek by se vám nemuselo vyplatit. Pokud chcete skutečně luxusní zrzavou barvu, určitě se vydejte ke kadeřníkovi. Ten dokáže vykouzlit přirozenou podobu s pomocí technik jako melír či balayage.

Platí, že sama si musíte hlavně rozmyslet, zda vám stačí pouze jemný nádech barvy, případně toužíte po doslova elektrizující oranžové. Výrazné odstíny jsou vyhrazeny světlovláskám. Pokud máte tmavší vlasy a poohlížíte se zároveň po ohnivém odstínu, budete muset podstoupit zesvětlení.

Tím spíše byste se do podobného experimentu neměla pouštět sama. Je potřeba maximálně zodpovědně posoudit aktuální kondici vašich kadeří. Ne vždy musí kštice vámi požadovanou proměnu zvládnout.