Vlasy

Neonově zelená barva na vlasy jako trend roku  2024: Jak na ni?

Neonově zelená barva na vlasy jako trend roku  2024: Jak na ni?

Neonově zelená barva na vlasy rozhodně není určena jen pubertálním slečnám. Co vás čeká, pokud ji chcete taky a jak vlastně tento odstín vkusně nosit?

Jak nosit zelené vlasy

Z Instagramu se na nás v roce 2023 doslova valí odstíny připomínající cukrovou vatu. Zelená mezi nimi zůstává tak trochu jako Popelka.

Tato barva však není o nic méně zajímavá, ostatně svého času se jí pyšnila i jedna z nejpopulárnějších hvězd současnosti, zpěvačka Billie Eilish. Kromě ní si tento odstín vyzkoušela i Dua Lipa nebo známá experimentátorka Kim Kardashian.

Zelená představuje ve světě barev na vlasy opravdu nezvyklou volbu. Pokud si tak netroufáte na celoplošné odbarvení, dejte přednost například jen melíru nebo probarvení konců. Kromě kombinace s přírodní barvou vlasů samozřejmě můžete odvážně propojit i dva odstíny zelené. Trendy je také kombinace s modrou.

Co je neonově zelená

Ostatně zelená otevírá mnoho možností, jak vyjádřit svůj osobitý styl. Tato barevná paleta přináší celou řadu odstínů:

  • mátově zelenou
  • limetkově zelenou
  • smaragdově zelenou
  • modrozelenou

Nosit tuto barvu mohou proto zástupkyně jakéhokoli barevného typu. K chladnějšímu spektru, který v Česku převažuje, se především kloní smaragdová a modrozelená, která až přechází k tyrkysové.

Odstín, který se označuje jako neonově zelená, je nejzářivějším odstínem zelené. Podobá se limetkově zelené, ta ale na rozdíl od obsahuje ní mnohem více červeného pigmentu.

Jak dosáhnout neonově zelených vlasů

Neonově zelená barva je taková, která je skutečně výrazná, intenzivní až elektrizující. Znamená to to, že pokud se i vy chcete stát pyšnou majitelkou takových vlasů, bude nutné předtím kadeře odbarvit.

Pro skutečně zářivý efekt je potřeba získat rovnoměrně barevný podklad v co nejsvětlejším odstínu. Ideálně byste měla docílit platinové blond.

Majitelky velmi tmavé nebo předtím barvené kštice se musejí připravit i na odbarvování, které možná bude nutné rozložit dokonce do několika sezení u kadeřníka. Důležité je, abyste si své kadeře během odbarvování nezničila.