KrásaMóda

Oblečení na svatbu pro starší dámy

Oblečení na svatbu pro starší dámy

Chystáte se na svatbu jako host, případně se sama i ve vyšším věku chystáte ještě vdávat? Pak je určitě potřeba vědět, jaké oblečení zvolit, abyste na všechny přítomné zapůsobila co možná nejlepším dojmem. Jaké oblečení si tedy vzít k příležitosti pořádání svatby pokud vám již odzvonila padesátka?

Šaty k tvaru postavy

Máte-li tvar postavy známý jakožto “přesýpací hodiny”, pak je nejvhodnější volit takové šaty, jež zdůrazní tenkost vašeho pasu. Naopak pakliže se vaše postava vyznačuje pasem šířkou srovnatelným s boky a rameny, tak je nejlepší volit nikdy nestárnoucí klasiku v podobě pouzdrových šatů. Posledním typem postavy je “hruška”, jež je charakteristická širšími boky a hýžděmi. Máte ji? Poté si vyberte šaty, jež jsou navrchu ozdobeny dekorativními prvky a mají odhalená ramena a přitáhnou tedy pozornost k horním partiím těla.

Materiál a styl oblečení

Co se týče materiálu, tak volte spíše pevnější materiály – skvělou volbou je kupříkladu taft či klasická bavlna, neboť třeba šifonové nebo hedvábné šaty budou v chladném období vypadat nepatřičně a v horku zas budou nepohodlné. Sázet ale pochopitelně nemusíte pouze na šaty, ale perfektní volbou pro starší dámy chystající se na svatbu jsou i kalhotové kostýmy. Hlavní výhodou tohoto stylu je též to, že dokonale sedí i plnoštíhlým starším dámám, neboť maskuje nedokonalosti postavy.

Barva oblečení na svatbu

Volba ideální barvy svatebního oblečení se liší v závislosti na několika faktorech. Jedním z nich je i sezóna – svatební dress code totiž říká, že v zimě a na podzim se doporučují dlouhé a tmavé šaty, zatímco v létě se na svatbu zas hodí spíše šaty ve světlých barvách. Pochopitelně bílá barva je předurčená nevěstě, ale pokud jdete jako svědkyně, tak byste se určitě měla snažit s nevěstou sladit, abyste vedle sebe vypadaly harmonicky.

Svatební šaty pro starší dámy

Jestliže se sama chystáte vdávat, pak bude potřeba hlavně vědět, jaké svatební šaty zvolit, abyste ze svatby udělala vskutku esteticky nezapomenutelnou událost. Ve vyšším věku se vyplatí sázet zejména na minimalistický střih a čisté a diskrétní odstíny. Skvělou volbou je kombinace bílé a černé – zůstanete věrná klasice, ale šaty nebudou nudné. Obecné pravidlo pak říká, že ženy nad 50 let by měly volit klasické šaty zdůrazňující eleganci zralosti. Vyhněte se volánkům a mašlím, stejně jako pestrým barvám či příliš krátkým šatům.