V dnešní době je již možné transplantovat téměř všechno. Od první úspěšné transplantace, k níž došlo 3. prosince 1967 v Kapském městě, uběhlo již více než půl století. Pacient sice po osmnácti dnech zemřel na zápal plic, přesto ale šlo o obrovský medicínský úspěch. V současnosti dochází na území České republiky k několika stovkám transplantací ročně.
A nejde jen o orgány!
Vedle těchto lékařsky důležitých transplantací se navíc setkáváme s těmi, které mají za cíl povzbudit především psychickou stránku člověka. A jsou to právě transplantace vlasů, které zejména mužům (ale čas od času i ženám) mohou vrátit ztracené sebevědomí. Člověk, jemuž byl kvalitně doplněn vlasový fond, vypadá naprosto k nerozeznání od „přirozeně vlasatých“ jedinců. Pokud se ovšem stanete obětí nepovedené transplantace vlasů, budete svého rozhodnutí i investovaných peněz nejspíš litovat. Výsledky totiž mohou být poměrně děsivé.
Rizika nepovedené transplantace vlasů
Cena by neměla být jediným parametrem, podle něhož se rozhodnete pro nebo proti ohledně transplantace vlasů. To, zda se právě u vás transplantace povede totiž může ovlivnit několik dalších faktorů.
- Cena za transplantaci: méně často neznamená lépe ale více nemusí být zárukou jistoty
- Zkušenosti a kvalifikace odborníka
- Technika transplantace
- Péče po transplantaci
- Kvalita vlasových štěpů
- Záruka
Ptejte se především po recenzích ostatních uživatelů a počtu neúspěšných transplantací. Často se vyplatí investovat větší obnos peněz, pokud vám bude odměnou kvalitní výsledek. Zkušený odborník dobře ví, kudy vede přirozená linie vašich vlasů. Proto nikdy neodejdete s nepřirozeným výsledkem. V osvědčených salónech se navíc můžete spolehnout na kvalitu použitých vlasových štěpů.
Nepodceňujte ani péči po transplantaci, jelikož aplikování nevhodné kosmetiky a nedodržování klidového režimu může i kvalitní transplantaci zničit, a i správně usazené štěpy se zkrátka neuchytí a vypadají. V neposlední řadě se ptejte po záruce. Kliniky, které vám záruku poskytnout nechtějí, obejděte obloukem!